Divi 4.27.7 - en to da translation catalogue (1360 entries)

en:  Enable canonical URL's
da: Aktiver kanoniske URL’S

en:  Enable custom title
da: Aktiver brugerdefineret overskrift

en:  Enable meta description
da: Aktiver meta tag beskrivelse

en:  Enable meta keywords
da: Aktiver meta nøgleord

en: %1$s Columns
da: %1$s kolonner

en: %1$s Images Used From Unsplash
da: %1$s billeder brugt fra Unsplash

en: %1$s could not be displayed.
da: %1$s kunne ikke vises.

en: %d Item
da: %d vare

en: %d Items
da: %d elementer

en: %d Layout
da: %d layout

en: %d Layout Pack
da: %d Layoutpakke

en: %d Layout Packs
da: %d Layoutpakker

en: %d Layouts
da: %d layouts

en: %d Module
da: %d modul

en: %d Modules
da: %d moduler

en: %d Page
da: %d side

en: %d Pages
da: %d sider

en: %d Reviews
da: %d anmeldelser

en: %d Row
da: %d række

en: %d Rows
da: %d rækker

en: %d Sales
da: %d salg

en: %d Section
da: %d sektion

en: %d Sections
da: %d sektioner

en: %d Total Layouts
da: %d samlede layouts

en: %s Name
da: %s navn

en: %s Theme Options
da: %s Temaindstillinger

en: &laquo; Older Entries
da: &laquo; Gamle poster

en: + Add One More Tab
da: + Tilføj en fane mere

en: . Divi 5 represents a significant change, and we always recommend testing major updates on a staging site first.
da: Divi 5 repræsenterer en betydelig ændring, og vi anbefaler altid at teste større opdateringer på et testwebsted først.

en: 0 Comments
da: 0 Kommentarer

en: 0 comments
da: 0 Kommentarer

en: 1 Column
da: 1 kolonne

en: 1 Comment
da: 1 Kommentar

en: 1 comment
da: 1 Kommentar

en: 3D Render
da: 3D-gengivelse

en: 404 Not Found
da: 404 Ikke fundet

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
da: <div class="updated"><p>Dette er en frisk installation af %1$s tema. Glem ikke at gå til <a href="%2$s">ePanel</a> for at sætte det op. Denne besked vil forsvinde når du har klikket på Gem knappen inden i<a href="%2$s">temaets indstillingsside</a>.</p></div>

en: <em>Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key into the Updates Tab in your theme and plugin settings. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page. <a href="https://www.elegantthemes.com/documentation/divi/update-divi/" target="_blank">Learn more here</a></em>. If you still get this message, please make sure that your Username and API Key have been entered correctly
da: <em>Før du kan modtage produktopdateringer, skal du først godkende dit Elegant Themes-abonnement. For at gøre dette skal du indtaste både dit Elegant Themes-brugernavn og din Elegant Themes API-nøgle i fanen Opdateringer i dine tema- og plugin-indstillinger. For at finde din API-nøgle skal du <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">logge ind</a> på din Elegant Themes-konto og navigere til siden <strong>Konto > API-nøgle</strong>. <a href="https://www.elegantthemes.com/documentation/divi/update-divi/" target="_blank">Lær mere her</a></em>. Hvis du stadig får denne besked, skal du sørge for, at dit brugernavn og din API-nøgle er indtastet korrekt

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
da: <span class="meta-nav">&larr;</span> Ældre Kommentarer

en: AI Default
da: AI Standard

en: AI Unlimited
da: AI Ubegrænset

en: API Key
da: API-nøgle

en: About
da: Om

en: About %s seconds remaining
da: Ca. %s sekunder tilbage

en: About Me
da: Om mig

en: Abstract Art
da: Abstrakt kunst

en: Access Your %s From Any Website
da: Få adgang til din %s fra ethvert websted

en: Activate WooCommerce Plugin
da: Aktiver WooCommerce Plugin

en: Activating WooCommerce
da: Aktivering WooCommerce

en: Active Link Color
da: Aktiv Linkfarve

en: Active Primary Menu Link Color
da: Aktiv Primær menu Link Color

en: Add A Custom Page
da: Tilføj en brugerdefineret side

en: Add Author Bio
da: Tilføj Forfatter Bio

en: Add Background Color
da: Tilføj baggrundsfarve

en: Add Button Icon
da: Tilføj knapikon

en: Add ET Box
da: Tilføj ET Box

en: Add ET Button
da: Tilføj ET knap

en: Add ET Learn more block
da: Tilføj ET Lær mere-blok

en: Add ET Tabs
da: Tilføj ET-faner

en: Add Element
da: Tilføj element

en: Add From Library
da: Tilføj fra bibliotek

en: Add New Category
da: Tilføj ny kategori

en: Add New Cloud Category
da: Tilføj ny cloud-kategori

en: Add New Cloud Tag
da: Tilføj nyt Cloud-tag

en: Add New Layout
da: Tilføj nyt layout

en: Add New Pack
da: Tilføj ny pakke

en: Add New Page
da: Tilføj ny side

en: Add New Tag
da: Tilføj nyt tag

en: Add New Theme Options
da: Tilføj nye temaindstillinger

en: Add Theme Options
da: Tilføj temaindstillinger

en: Add To Categories
da: Føj til kategorier

en: Add To Divi Cloud
da: Tilføj til Divi Cloud

en: Add To Favorites
da: Tilføj til favoritter

en: Add To Tags
da: Føj til tags

en: Add a Tooltip Text
da: Tilføj tooltip tekst

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
da: Tilføj koden til < body > (god til tracking koder såsom Google Analytics)

en: Add code to the < head > of your blog
da: Tilføj kode til < head > på din blog

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
da: Tilføj kode til bunden af dine indlæg, før kommentarerne

en: Add code to the top of your posts
da: Tilføj kode til toppen af dine indlæg

en: Added Context
da: Tilføjet kontekst

en: Adjust Divi AI Default Styles
da: Juster Divi AI-standardstile

en: Adsense Code
da: Adsense Kode

en: Advanced Settings
da: Avancerede indstillinger

en: Advertisement
da: Annonce

en: Agency About Page
da: Agentur om side

en: Agency Blog Page
da: Agenturets blogside

en: Agency Contact Page
da: Agenturets kontaktside

en: Agency Home Page
da: Agenturets hjemmeside

en: Agency Landing Page
da: Agenturets landingsside

en: Agency Portfolio Page
da: Agenturets porteføljeside

en: Agency Pricing Page
da: Prisside for agenturer

en: All
da: Alle

en: All Divi users can store up to %s items to their Divi Cloud for free. To save more items to your cloud and unlock unlimited storage, upgrade your Divi Cloud membership today. If you build Divi websites for a living, Divi Cloud is an awesome add-on and an amazing time saver. You are going to love it!
da: Alle Divi brugere kan gemme op til %s elementer i deres Divi Cloud gratis. For at gemme flere varer i din sky og låse op for ubegrænset lagerplads, skal du opgradere dit Divi Cloud-medlemskab i dag. Hvis du bygger Divi-websteder for at leve, er Divi Cloud en fantastisk tilføjelse og en fantastisk tidsbesparelse. Du kommer til at elske det!

en: All Theme Options
da: Alle temaindstillinger

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
da: Enhver kode du placerer her vil vises i body sektionen af alle sider på din blog. Dette er nyttigt hvis du skal indsætte en sporingspixel til en stat-tæller som Google Analytics.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
da: Enhver kode du placerer her vil vises i head sektionen på din blog. Dette er nyttigt når du skal tilføje JavaScript eller CSS til alle sider.

en: Any code you place here will be placed at the bottom of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
da: Enhver kode du placerer her vil blive placeret nederst på alle enkelt indlæg. Dette er nyttigt, hvis du søger at integrere ting som sociale bookmarking links.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
da: Enhver kode du placerer her vil blive placeret I toppen af alle indlæg. Dette er nyttigt hvis du vil integrere ting såsom sociale bogmærke links.

[ctx: Apply layout to the page]
en: Use This Layout
da: Brug dette layout

en: Archives
da: Arkiver

en: Are You Sure?
da: Er du sikker?

en: Are you sure want to remove this page?
da: Er du sikker på, at du vil fjerne denne side?

en: Aspect Ratio
da: Aspektforhold

en: At Least
da: I det mindste

en: Authentication
da: Godkendelse

en: Authentication Required
da: Godkendelse påkrævet

en: Author
da: Forfatter

en: Author Image URL
da: Ophavsmand billede URL

en: Auto
da: Automatisk

en: Auto Speed
da: Automatisk hastighed

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
da: Automatisk sliderhastighed (virker kun hvis automatisk er sat til ja)

en: Back To Top Button
da: Tilbage til toppen knap

en: Background
da: Baggrund

en: Background Color
da: Baggrundsfarve

en: Background Fill Description
da: Beskrivelse af baggrundsfyld

en: Background Image
da: Baggrundsbillede

en: Background Position
da: Baggrunds position

en: Background Repeat
da: Baggrunds gentagelse

en: Background image URL or base64 string is required.
da: Baggrundsbillede- URL eller base64-streng er påkrævet.

en: Before generating a new image, you must extend the image canvas using the draggable anchors.
da: Før du genererer et nyt billede, skal du udvide billedlærredet ved hjælp af de trækbare ankre.

en: Before generating a new image, you must make a rough sketch of the object you want to add.
da: Før du genererer et nyt billede, skal du lave en grov skitse af det objekt, du vil tilføje.

en: Before generating a new image, you must paint the area of the image you want to modify.
da: Før du genererer et nyt billede, skal du male det område af billedet, du vil ændre.

en: Before you can download Premade Layouts from the %1$s Library you must authenticate your %2$s subscription.
da: Før du kan downloade Premade Layouts fra %1$s-biblioteket, skal du godkende dit %2$s-abonnement.

en: Before you can generate Text using the Divi AI you must authenticate your Elegant Themes subscription.
da: Før du kan generere tekst ved hjælp af Divi AI, skal du autentificere dit Elegant Themes abonnement.

en: Blog Post
da: Blogindlæg

en: Blog Style Mode
da: Blogstil-tilstand

en: Body Font
da: Body font

en: Body Font Color
da: Brødskriftsfarve

en: Body Font Style
da: Body skrifttypestil

en: Body Font Weight
da: Kropsskriftsvægt

en: Body Line Height
da: Body Lineafstand

en: Body Text Color
da: Body tekstfarve

en: Body Text Size
da: Body tekststørrelse

en: Body/Link Line Height
da: Body/link linjeafstand

en: Body/Link Text Size
da: Body/link tekststørrelse

en: Bold
da: Fed

en: Border Color
da: Kantfarve

en: Border Radius
da: Kantradius

en: Border Width
da: Kantbredde

en: Bottom
da: Bund

en: Bottom Bar
da: Nederste linje

en: Bottom to Top
da: Bund til top

en: Browse All Divi Docs
da: Gennemse alle Divi Docs

en: Browse The Marketplace
da: Gennemse markedspladsen

en: Brush Blur
da: Børsteslør

en: Brush Color
da: Pensel farve

en: Brush Size
da: Børstestørrelse

en: Build Your Page With AI
da: Byg din side med kunstig intelligens

en: Building Your Website
da: Opbygning af din hjemmeside

[ctx: Business]
en: Agency
da: Bureau

[ctx: Business]
en: Consultant
da: Konsulent

en: Button
da: Knap

en: Button Font Style
da: Skrifttypestil-knap

en: Buttons
da: Knapper

en: Buttons Font
da: Skrifttype-knapper

en: Buttons Hover Style
da: Knapper Hover stil

en: Buttons Style
da: Stile for knapper

en: Buy
da: Købe

en: By %s
da: Af %s

en: By Elegant Themes
da: Af elegante temaer

en: By The Community
da: Af Fællesskabet

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
da: Som standard er kommentarer ikke placeret på sider, men, hvis du vil tillade folk at kommentere på dine sider, aktiver da blot denne indstilling.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
da: Som standard er sider sorteret efter navn. Men hvis du hellere vil have dem sorteret efter ID kan du ændre denne indstilling.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
da: Som standard forbliver navigationslinjen altid i toppen af skærmen. Vi anbefaler at du deaktiverer dette hvis du skal bruge et stort logobillede.

en: By default the theme creates a Home link that, when clicked, leads back to your blog's homepage. If, however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
da: Som standard laver temaet et hjem link der, når det trykkes på, fører tilbage til din blogs forside. Men, hvis du bruger en statisk hjemmeside og allerede har lavet en side kaldet Hjem at bruge, ville dette resultere i et duplikat link. I dette tilfælde bør du deaktivere denne funktion for at fjerne linket.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
da: Som standard opretter temaet overskrifter baseret på overskriften af dit indlæg og blognavn. Hvis du vil lave din metaoverskrift forskellig fra din faktiske indlægsoverskrift kan du angive en brugerdefineret overskrift til hvert indlæg ved brug af brugerdefinerede felter. Denne indstilling skal være aktiveret for at brugerdefinerede overskrifter virker, og du skal vælge et brugerdefineret feltnavn til din overskrift nedenfor.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
da: Som standard tilføjer temaet ikke nogen nøgleord til din header. Fleste søgemaskiner bruger ikke nøgleord til at rangere din side længere, men nogen folk definerer dem alligevel for en sikkerhedsskyld. Hvis du vil tilføje meta nøgleord til din header så aktiver denne indstilling og udfyld nøgleordsfeltet nedenfor.

en: By default the theme truncates your posts on index/homepages automatically to create post previews. If you would rather show your posts in full on index pages like a traditional blog then you can activate this feature.
da: Som standard forkorter temaet dine indlæg til uddrag automatisk for at lave indlægseksempler. Hvis du hellere vil vise dine indlæg i fuld som en traditionel blog, så kan du aktivere denne funktion.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
da: Som standard bruger temaet en kombination af dit blognavn og din blogbeskrivelse, som angivet da du lavede din blog, for at danne dine hjemmesideoverskrifter. Men hvis du vil lave en brugerdefineret overskrift aktiver da blot denne indstilling og udfyld feltet nedenfor.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
da: Som standard bruger temaet din blogbeskrivelse, som angivet da du lavede din blog til at udfylde meta beskrivelsesfeltet. Hvis du vil bruge en anden beskrivelse aktiver da denne indstilling og udfyld feltet nedenfor.

en: By default thumbnail images are created using custom fields. However, if you would rather use the images that are already in your post for your thumbnail (and bypass using custom fields) you can activate this option. Once activated thumbnail images will be generated automatically using the first image in your post. The image must be hosted on your own server.
da: Som standard oprettes miniaturebilleder ved hjælp af brugerdefinerede felter. Men hvis du hellere vil bruge de billeder, der allerede er i dit indlæg til dit thumbnail (og omgå ved hjælp af brugerdefinerede felter), kan du aktivere denne mulighed. Når de er aktiveret, genereres miniaturebilleder automatisk ved hjælp af det første billede i dit indlæg. Billedet skal være hostet på din egen server.

en: By default thumbnails are not placed on pages (they are only used on posts). However, if you want to use thumbnails on pages you can! Just enable this option.
da: Som standard er thumbnails ikke placeret på siderne (de er kun brugt på indlæg). Men hvis du ønsker at bruge thumbnails på sider, så kan du godt! Bare aktiver denne indstilling.

en: By default thumbnails are placed at the beginning of your post on single post pages. If you would like to remove this initial thumbnail image to avoid repetition simply disable this option.
da: Som standard er thumbnails placeret I begyndelse af dit indlæg på hver enkelt indlægsside. Hvis du vil fjerne dette indledende thumbnailbillede for at undgå gentagelse kan du deaktivere denne indstilling.

en: CSS No Selector
da: CSS ingen vælger

en: CSS Snippet
da: CSS-uddrag

en: Cancel
da: Afbestille

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treated individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
da: Kanonikalisering hjælper med at forhindre indeksering af duplikeret indhold af søgemaskiner og kan som et resultat hjælpe med at undgå straf for duplikeret indhold og forringelse af pagerank. Nogle sider kan have forskellige webadresser, der alle fører til det samme sted. For eksempel er domain.com, domain.com/index.html og www.domain.com alle forskellige URL'er, der fører til din hjemmeside. Fra en søgemaskines perspektiv kan disse duplikerede URL'er, som også ofte forekommer på grund af tilpassede permalinks, behandles individuelt i stedet for som en enkelt destination. At definere en kanonisk URL fortæller søgemaskinen, hvilken URL du vil bruge officielt. Temaet baserer sine kanoniske URL'er på dine permalinks og domænenavnet, der er defineret på fanen Indstillinger i wp-admin.

en: Canvas Size
da: Lærred størrelse

en: Caption
da: Billedtekst

en: Caption goes here
da: Billedtekst her

en: Caption title goes here
da: Billedteksttitel her

en: Cartoon
da: Tegneserie

en: Categories
da: Kategorier

en: Category
da: Kategori

en: Center
da: Midt

en: Centered
da: Centreret

en: Centered Inline Logo
da: Centreret In-line Logo

en: Change Image
da: Skift billede

en: Change Image Style
da: Skift billedstil

en: Change Tone
da: Skift tone

en: Characters
da: Karakterer

en: Chat With An Expert
da: Chat med en ekspert

en: Check for Updates
da: Tjek for opdateringer

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
da: Tjek denne boks hvis du vil vise metabeskrivelser på kategori/arkivsider. Beskrivelsen er baseret på kategoribeskrivelsen du vælger når du laver/redigerer din kategori i wp-admin.

en: Choose A Starter Site
da: Vælg et startsted

en: Choose File
da: Vælg fil

en: Choose Library
da: Vælg Bibliotek

en: Choose Style
da: Vælg Stil

en: Choose Type
da: Vælg Type

en: Choose an Image
da: Vælg et billede

en: Choose button color
da: Vælg knapfarve

en: Choose button type
da: Vælg knaptype

en: Choose how many times bigger you want your upscaled image to be.
da: Vælg, hvor mange gange større du vil have dit opskalerede billede.

en: Choose the aspect ratio that will be used for the generated image.
da: Vælg det billedformat, der skal bruges til det genererede billede.

en: Choose the size of your new image. Blank areas of the canvas outside the bounds of your original image will be filled in with AI.
da: Vælg størrelsen på dit nye billede. Tomme områder af lærredet uden for grænserne af dit originale billede vil blive udfyldt med AI.

en: Choose title autogeneration method
da: Vælg overskriftsgenereringsmetode

en: Choose what style of image you would like to create. Or, select none and describe the style of image in your prompt.
da: Vælg hvilken billedstil du gerne vil oprette. Eller vælg ingen og beskriv billedets stil i din prompt.

en: Choose which items to display in the post info section
da: Vælg, hvilke elementer der skal vises i indlægsinfosektionen

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
da: Vælg ja hvis du vil aktivere automatisk slideranimation

[ctx: Classes Page (Fitness, Training, etc)]
en: Classes
da: Klasser

en: Click here to learn more
da: Klik her for at lære mere

en: Close
da: Tæt

en: Close Modal
da: Luk Modal

en: Cloud
da: Sky

en: Code
da: Kode

en: Code Integration
da: Kodeintegration

en: Code Snippet
da: Kodestykke

en: Code Snippets Library
da: Bibliotek med kodestykker

en: Code With AI
da: Kode med AI

en: Coffee Shop
da: kaffebar

en: Coffee Shop About Page
da: Coffee Shop Om side

en: Coffee Shop Blog Page
da: Coffee Shop blogside

en: Coffee Shop Contact Page
da: Kaffebarens kontaktside

en: Coffee Shop Footer Page
da: Sidefod for kaffebar

en: Coffee Shop Guide Page
da: Side med guide til kaffebarer

en: Coffee Shop Home Page
da: Coffee Shops hjemmeside

en: Coffee Shop Landing Page
da: Kaffebarens landingsside

en: Coffee Shop Menu Page
da: Menuside for caféer

en: Coffee Shop Shop Page
da: Coffee Shop Shop Side

en: Color
da: Farve

en: Color Pickers Default Palette
da: Farvevælgere standard palet

en: Color Schemes
da: Farveskemaer

en: Column Layout
da: Kolonne layout

en: Comic Book
da: Tegneserie

en: Comments
da: Kommentarer

en: Community
da: Fællesskab

en: Complete your purchase using the pop-up to upgrade Divi Cloud.
da: Gennemfør dit køb ved at bruge pop op-vinduet for at opgradere Divi Cloud.

en: Concept Art
da: Koncept art

en: Configuring Theme Options
da: Konfiguration af temaindstillinger

en: Content
da: Indhold

en: Content Length
da: Indholdslængde

en: Content Results
da: Indholdsresultater

en: Content Type
da: Indholdstype

en: Content goes here
da: Indhold her

en: Content text or html
da: Indholdstekst eller HTML

en: Continue Editing
da: Fortsæt redigering

en: Convert Module To Row
da: Konverter modul til række

en: Convert Module To Section
da: Konverter modul til sektion

en: Convert Row To Section
da: Konverter række til sektion

en: Copy
da: Kopi

en: Copy To
da: Kopier til

en: Copy To Divi Cloud
da: Kopiér til Divi Cloud

en: Copy To Library
da: Kopiér til bibliotek

en: Copywriter
da: Tekstforfatter

en: Copywriter About Page
da: Tekstforfatter Om side

en: Copywriter Blog Page
da: Tekstforfatter blogside

en: Copywriter Contact Page
da: Tekstforfatter kontaktside

en: Copywriter FAQ Page
da: Copywriter FAQ-side

en: Copywriter Home Page
da: Hjemmeside for tekstforfatter

en: Copywriter Landing Page
da: Landingsside for copywriter

en: Copywriter Portfolio Page
da: Tekstforfatterporteføljeside

en: Copywriter Pricing Page
da: Copywriter Prisside

en: Copywriter Services Page
da: Side om tekstforfattertjenester

en: Create New Category/Categories
da: Opret ny kategori/kategorier

en: Create New Tag(s)
da: Opret nye tag(s)

en: Create New Tag/Tags
da: Opret nyt tag/tags

en: Creating %1$s Page
da: Opretter %1$s side

en: Creating Imagery
da: Oprettelse af billeder

en: Creating Your Menu
da: Oprettelse af din menu

en: Creative
da: Kreativ

en: Critical CSS
da: Kritisk CSS

en: Critical CSS greatly improves website load times and Google PageSpeed scores by deferring non-critical styles and eliminating render-blocking CSS requests.
da: Kritisk CSS forbedrer webstedets indlæsningstider og Google PageSpeed-scores betydeligt ved at udskyde ikke-kritiske stilarter og eliminere gengivelsesblokerende CSS-anmodninger.

en: Critical Threshold Height
da: Kritisk tærskelhøjde

en: Current Color
da: Nuværende farve

en: Currently viewing archives from %1$s
da: Ser lige nu på arkiver fra %1$s

en: Custom
da: Brugerdefinerede

en: Custom CSS
da: Brugerdefineret CSS

en: Custom Size
da: Brugerdefineret størrelse

en: Custom field Name to be used for description
da: Brugerdefineret feltnavn til brug i beskrivelse

en: Custom field Name to be used for keywords
da: Brugerdefineret feltnavn til brug for nøgleord

en: Custom field Name to be used for title
da: Brugerdefineret feltnavn til brug i overskrift

en: Customize Fonts and Colors
da: Tilpas skrifttyper og farver

en: Customize Your Website and Select Your Pages
da: Tilpas dit websted og vælg dine sider

en: Dark
da: Mørk

en: Dashed
da: Stiplet

en: Date
da: Dato

en: Date format
da: Datoformat

en: Default
da: standard

en: Default Website Template
da: Standard webstedsskabelon

en: Defer Additional Third Party Scripts
da: Udskyd yderligere tredjepartsscripts

en: Defer Gutenberg Block CSS
da: Udskyd Gutenberg Bloker CSS

en: Defer jQuery And jQuery Migrate
da: Udskyd jQuery og jQuery Migrate

en: Define a character to separate BlogName and Post title
da: Angiv et tegn til at adskille hjemmesidenavn og indlægsoverskrift

en: Define custom fonts and colors below or leave empty to let AI choose for you
da: Definer brugerdefinerede skrifttyper og farver nedenfor, eller lad være tom for at lade AI vælge for dig

en: Define how much influence your reference image has over the generated image. The less influence you give to the reference image, the more impact your image description will have.
da: Definer, hvor stor indflydelse dit referencebillede har på det genererede billede. Jo mindre indflydelse du giver til referencebilledet, jo mere effekt vil din billedbeskrivelse have.

en: Define the default color palette for color pickers in the Divi Builder.
da: Definer standard-farvepaletten for farvevælgere i Divi Builder.

en: Define your default fonts and colors or leave empty to let AI choose for you. The settings you define here will be used by default when you generate your next layout.
da: Definer dine standardskrifttyper og -farver eller lad dem stå tomme for at lade AI vælge for dig. De indstillinger, du definerer her, vil blive brugt som standard, når du genererer dit næste layout.

en: Delete
da: Slet

en: Delete Page
da: Slet side

en: Delete Permanently
da: Slet permanent

en: Delete Selected Items
da: Slet valgte elementer

en: Describe The Page You Want Divi AI To Create
da: Beskriv den side, du vil have Divi AI til at oprette

en: Describe The Section You Want Divi AI To Create
da: Beskriv den sektion, du vil have Divi AI til at oprette

en: Describe the page you want Divi AI to create. If there are specific sections, colors or fonts you want to use, let it know! Or, keep it simple and let Divi AI run with it.
da: Beskriv den side, du vil have Divi AI til at oprette. Hvis der er specifikke sektioner, farver eller skrifttyper, du vil bruge, så lad det vide! Eller hold det enkelt og lad Divi AI køre med det.

en: Describe the section you want Divi AI to create. If there are specific elements, colors or fonts you want to use, let it know! Or, keep it simple and let Divi AI run with it.
da: Beskriv det afsnit, du vil have Divi AI til at oprette. Hvis der er specifikke elementer, farver eller skrifttyper, du vil bruge, så lad det vide! Eller hold det enkelt og lad Divi AI køre med det.

en: Design Agency
da: Designbureau

en: Design Agency About Page
da: Designbureau Om Side

en: Design Agency Blog Page
da: Designbureauets blogside

en: Design Agency Case Study Page
da: Design Agency Case Study Side

en: Design Agency Contact Page
da: Designbureauets kontaktside

en: Design Agency Home Page
da: Designbureauets hjemmeside

en: Design Agency Landing Page
da: Designbureauets landingsside

en: Design Agency Portfolio Page
da: Design Agency Portfolio Side

en: Design Agency Project Page 1
da: Design Agency Projekt Side 1

en: Design Agency Project Page 2
da: Design Agency Projekt Side 2

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
da: Designet af %1$s | Støttet af %2$s

en: Designing Layout
da: Design af layout

en: Digital Painting
da: Digitalt maleri

en: Digital Payments
da: Digitale betalinger

en: Digital Payments About Page
da: Digitale betalinger om side

en: Digital Payments Blog Page
da: Digitale betalingers blogside

en: Digital Payments Contact Page
da: Digital Betalings kontaktside

en: Digital Payments Features Page
da: Side med digitale betalingsfunktioner

en: Digital Payments Home Page
da: Hjemmeside for digitale betalinger

en: Digital Payments Landing Page
da: Landingsside for digitale betalinger

en: Digital Payments Pricing Page
da: Prisside for digitale betalinger

en: Digital Payments Sign-Up Page
da: Digitale betalinger tilmeldingsside

en: Disable Divi 5 Updates
da: Deaktiver Divi 5-opdateringer

en: Disable Footer Credits
da: Deaktiver sidefodstekst

en: Disable Translations
da: Deaktiver oversættelser

en: Disable WordPress Emojis
da: Deaktiver WordPress Emojis

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
da: Deaktiver denne mulighed for at fjerne Google Fonts fra Divi Builder Pages.

en: Disable this option to remove the Google Maps API script from your Divi Builder Pages. This may improve compatibility with third party plugins that also enqueue this script. Please Note: Modules that rely on the Google Maps API in order to function properly, such as the Maps and Fullwidth Maps Modules, will still be available but will not function while this option is disabled (unless you manually add Google Maps API script).
da: Deaktiver denne mulighed for at fjerne Google Maps API-scriptet fra dine Divi Builder-sider. Dette kan forbedre kompatibiliteten med tredjeparts plugins, der også sætter dette script i kø. Bemærk venligst: Moduler, der er afhængige af Google Maps API for at fungere korrekt, såsom Maps og Fullwidth Maps-modulerne, vil stadig være tilgængelige, men vil ikke fungere, mens denne mulighed er deaktiveret (medmindre du manuelt tilføjer Google Maps API-script).

en: Disable top tier dropdown menu links
da: Deaktiver topniveau rul-ned menu links

en: Disable translations if you don't want to display translated theme strings on your site.
da: Deaktiver oversættelser hvis du ikke vil vise oversatte temastrenge på din side.

en: Disabled
da: Deaktiver

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
da: Deaktivering af denne indstilling vil fjerne body koden nedenfor fra din blog. Dette lader dig fjerne koden og gemme den til senere brug.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
da: Deaktivering af denne indstilling vil fjerne headerkoden nedenfor fra din blog. Dette lader dig fjerne koden og gemme den til senere brug.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
da: Deaktivering af denne indstilling vil fjerne single bottom koden nedenfor fra din blog. Dette lader dig fjerne koden og gemme den til senere brug.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
da: Deaktivering af denne indstilling vil fjerne single top koden nedenfor fra din blog. Dette lader dig fjerne koden og gemme den til senere brug.

en: Disabling...
da: Deaktiverer...

en: Display Home link
da: Vis hjem link

en: Displays About Me Information
da: Viser Om Mig Oplysninger

en: Displays Adsense Ads
da: Viser Adsense Annoncer

en: Displays Advertisements
da: Viser Reklamer

en: Divi 5's new features
da: Divi 5's nye funktioner

en: Divi AI Default
da: Divi AI Standard

en: Divi AI Default Styles
da: Divi AI standard stilarter

en: Divi AI Server is too busy right now. Please try again in a few minutes.
da: Divi AI Server er for travlt lige nu. Prøv venligst igen om et par minutter.

en: Divi AI is finalizing your images! Please stand by.
da: Divi AI færdiggør dine billeder! Venligst stå ved.

en: Divi AI will fill your layouts with relevant photos and images automatically. Using stock photos is the fastest and most reliable option. You can also generate completely unique images using AI, which takes longer but can result in a wider variety of unique images.
da: Divi AI vil automatisk fylde dine layouts med relevante fotos og billeder. Brug af stockfotos er den hurtigste og mest pålidelige mulighed. Du kan også generere helt unikke billeder ved hjælp af AI, hvilket tager længere tid, men kan resultere i et bredere udvalg af unikke billeder.

en: Divi AI will fill your pages with relevant photos and images automatically. Using stock photos is the fastest and most reliable option. You can also generate completely unique images using AI, which takes longer.
da: Divi AI vil automatisk fylde dine sider med relevante fotos og billeder. Brug af stockfotos er den hurtigste og mest pålidelige mulighed. Du kan også generere helt unikke billeder ved hjælp af AI, hvilket tager længere tid.

en: Divi Cloud Categories
da: Divi Cloud-kategorier

en: Divi Cloud Tags
da: Divi Cloud-tags

en: Divi Customizer Settings
da: Divi Customizer-indstillinger

en: Divi Library
da: Divi bibliotek

[ctx: Divi Library]
en: %s Library
da: %s bibliotek

[ctx: Divi Library]
en: View Mode
da: Visningstilstand

[ctx: Divi Library Item Type]
en: Module
da: modul

[ctx: Divi Library Layout Type]
en: Row
da: Række

[ctx: Divi Library Layout Type]
en: Section
da: Afsnit

en: Divi Library Snippet Name
da: Navn på Divi biblioteksuddrag

[ctx: Divi Library Title]
en: Layout Details
da: Layout detaljer

[ctx: Divi Library View Mode]
en: Grid View
da: Gittervisning

[ctx: Divi Library View Mode]
en: List View
da: Listevisning

[ctx: Divi Library View Mode]
en: Tag View
da: Tag-visning

[ctx: Divi Library View Mode (Layout Pack)]
en: Pack View
da: Pakkevisning

en: Divi Overview
da: Divi Oversigt

en: Divi Page Settings
da: Divi Sideindstillinger

en: Divi Teams
da: Divi hold

en: Divi Theme Templates
da: Divi tema skabeloner

en: Divi has been installed and activated. Next, you must activate your license so that your website can receive updates. Click the button below to log in to your Elegant Themes account and automatically activate this installation.
da: Divi er blevet installeret og aktiveret. Dernæst skal du aktivere din licens, så din hjemmeside kan modtage opdateringer. Klik på knappen nedenfor for at logge ind på din Elegant Themes konto og automatisk aktivere denne installation.

en: Divi is up to date
da: Divi er opdateret

en: Do you want to move selected items to your trash?
da: Vil du flytte udvalgte elementer til din papirkurv?

en: Do you want to permanently delete all the items in your trash? This action cannot be undone and the items cannot be recovered.
da: Vil du permanent slette alle elementer i din papirkurv? Denne handling kan ikke fortrydes, og elementerne kan ikke gendannes.

en: Documentation
da: Dokumentation

[ctx: Documentation Page]
en: Documentation
da: Dokumentation

en: Dot Navigation
da: Punktnavigation

en: Dotted
da: Prikket

en: Double
da: Dobbelt

en: Download Backup Before Importing
da: Download sikkerhedskopi før import

en: Download More Layouts From The Marketplace
da: Download flere layouts fra markedspladsen

en: Drawing
da: Tegning

en: Dropdown Menu Animation
da: Drop-down-menu animation

en: Dropdown Menu Background Color
da: Drop-down-menu baggrundsfarve

en: Dropdown Menu Line Color
da: Drop-down-menu linjefarve

en: Dropdown Menu Text Color
da: Drop-down-menu tekstfarve

en: Duplicate
da: Duplikere

en: Duplicate Global Item To Cloud
da: Dupliker global vare til skyen

en: Duplicate Locally
da: Dupliker lokalt

en: Dynamic CSS
da: Dynamisk CSS

en: Dynamic CSS greatly reduces CSS file size by dynamically generating only the assets necessary for the features and modules you use. This eliminates all file bloat and greatly improves load times.
da: Dynamisk CSS reducerer CSS-filstørrelsen kraftigt ved dynamisk kun at generere de nødvendige aktiver til de funktioner og moduler, du bruger. Dette eliminerer al fil oppustethed og forbedrer indlæsningstiderne betydeligt.

en: Dynamic Icons
da: Dynamiske ikoner

en: Dynamic JavaScript Libraries
da: Dynamiske JavaScript-biblioteker

en: Dynamic Module Framework
da: Dynamisk modulramme

en: ET About Me Widget
da: ET Om mig Widget

en: ET Adsense Widget
da: ET Adsense-widget

en: ET Advertisement
da: ET annonce

en: Ecommerce
da: E-handel

en: Edit
da: Redigere

en: Edit Footer Credits
da: Rediger sidefodstekst

en: Edit Image
da: Rediger billede

en: Edit Tags & Categories
da: Rediger tags og kategorier

en: Edit Theme Options
da: Rediger temaindstillinger

en: Edit With Divi
da: Rediger med Divi

en: Effect
da: Effekt

en: Elegant Themes Account
da: Elegant temakonto

en: Email
da: E-mail

en: Empty Trash
da: Tømme skrald

en: Enable API Key
da: Aktiver API-nøgle

en: Enable Boxed Layout
da: Aktiver indrammet layout

en: Enable Divi 5 Updates
da: Aktivér Divi 5-opdateringer

en: Enable Divi Cloud
da: Aktiver Divi Cloud

en: Enable Divi Gallery
da: Aktiver Divi Galleri

en: Enable Responsive Images
da: Aktivér responsive billeder

en: Enable Single Post 468x60 banner
da: Aktiver enkeltindlægs 468x50 banner

en: Enable Vertical Navigation
da: Aktiver Vertikal Navigation

en: Enable body code
da: Aktiver < body > kode

en: Enable caching of Google Fonts and load them inline. This reduces render-blocking requests and improves page load times.
da: Aktiver cachelagring af Google Fonts og indlæs dem inline. Dette reducerer gengivelsesblokerende anmodninger og forbedrer sideindlæsningstider.

en: Enable canonical URL's
da: Aktiver kanoniske URL’s

en: Enable custom description
da: Aktiver brugerdefineret beskrivelse

en: Enable custom keywords
da: Aktiver brugerdefinerede nøgleord

en: Enable custom titles
da: Aktiver brugerdefinerede overskrifter

en: Enable header code
da: Aktiver headerkode

en: Enable meta descriptions
da: Aktiver metabeskrivelser

en: Enable single bottom code
da: Aktiver single bottom kode

en: Enable single top code
da: Aktiver single top kode

en: Enable this if you want to replace the WordPress default gallery with the Divi-style gallery.
da: Aktiver dette hvis du vil erstatte WordPress standardgalleriet med Divi-stil galleriet.

en: Enable this option if you are using Divi 4 and want to receive Divi 5 updates instead of Divi 4 updates.
da: Aktivér denne indstilling, hvis du bruger Divi 4 og ønsker at modtage Divi 5-opdateringer i stedet for Divi 4-opdateringer.

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
da: Aktiver denne indstilling for at vise Tilbage til toppen knap mens man ruller

en: Enable this option to get responsive images size generated when uploading images and adding srcset attribute for images element.
da: Aktivér denne mulighed for at få responsiv billedstørrelse genereret, når du uploader billeder og tilføjer srcset-attribut til billedelement.

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
da: Aktiver denne indstilling for at få en blød rulleeffekt med musehjulet

en: Enable this option to show thumbnails on Index Pages.
da: Aktiver denne indstilling for at vise thumbnails på indekssider.

en: Enable this to allow the Divi Framework to only load the modules that are used on the page, and process the logic for the features in use.
da: Aktiver dette for at tillade Divi Framework kun at indlæse de moduler, der bruges på siden, og behandle logikken for de funktioner, der er i brug.

en: Enabled
da: Aktiver

en: Enabling this option will display a 468x60 banner ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
da: Aktivering af denne indstilling vil vise en 468x60 banner reklame I bunden af din indlægsside under enkeltindlægsindholdet. Hvis aktiveret skal du udfylde bannerbillede og destination URL nedenfor.

en: Enabling this option will lower the size of Google Fonts and improve load times, however it will limit Google Fonts support in some very old browsers. You can turn this off to increase support for older browsers at a slight cost to performance.
da: Aktivering af denne mulighed vil reducere størrelsen på Google Fonts og forbedre indlæsningstider, men det vil begrænse Google Fonts-understøttelse i nogle meget gamle browsere. Du kan slå dette fra for at øge understøttelsen af ældre browsere til en lille pris for ydeevnen.

en: Enhance
da: Forbedre

en: Enhance Image
da: Forbedre billede

en: Enhancement Strength
da: Enhancement Styrke

en: Enhancements
da: Forbedringer

en: Enqueue Google Maps Script
da: Inkluder Google Maps script

en: Enqueue jQuery Compatibility Script
da: Sæt jQuery-kompatibilitetsscript i kø

en: Enter new API Key
da: Indtast ny API-nøgle

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
da: Indtast URL til din Facebook profil.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
da: Indtast URL til din Instagram profil.

en: Enter the URL of your RSS feed.
da: Indtast URL til din RSS feed.

en: Enter the URL of your X Profile.
da: Indtast URL til din X-profil.

en: Enter which type of page you want.
da: Indtast hvilken type side du ønsker.

en: Enter your ET Account API Key.
da: Indtast din ET Account API-nøgle.

en: Enter your ET Account Username.
da: Indtast dit ET kontobrugernavn.

en: Enter your page title
da: Indtast din sidetitel

en: Enter your website name, which will be used for meta titles and throughout your website content.
da: Indtast dit webstedsnavn, som vil blive brugt til metatitler og i hele dit webstedsindhold.

en: Enter your website slogan, which will be used in meta descriptions and as context for Divi AI.
da: Indtast dit websiteslogan, som vil blive brugt i metabeskrivelser og som kontekst for Divi AI.

en: Error
da: Fejl

[ctx: Event Details Page]
en: Details
da: detaljer

en: Exactly
da: Nemlig

en: Example: Create a services page that describes our solar installation services, including testimonials and a contact form to collect leads
da: Eksempel: Opret en serviceside, der beskriver vores solcelleinstallationstjenester, inklusive udtalelser og en kontaktformular til at indsamle kundeemner

en: Example: Create a services section that describes our solar installation services.
da: Eksempel: Opret et serviceafsnit, der beskriver vores solcelleinstallationstjenester.

en: Example: Our company, Sunset Solar, is a solar panel installation company serving the San Francisco Bay Area
da: Eksempel: Vores virksomhed, Sunset Solar, er et solpanelinstallationsfirma, der betjener San Francisco Bay Area

en: Exclude categories from the navigation bar
da: Ekskluder kategorier fra navigationslinjen

en: Exclude pages from the navigation bar
da: Ekskluder sider fra navigationslinjen

en: Expand
da: Udvid

en: Explore Other Modules With Tag
da: Udforsk andre moduler med tag

en: Explore Other Rows With Tag
da: Udforsk andre rækker med tag

en: Explore Other Sections With Tag
da: Udforsk andre sektioner med tag

en: Export
da: Eksport

en: Export %s
da: Eksporter %s

en: Export %s Name
da: Eksporter %s navn

en: Export Theme Options
da: Eksporter temaindstillinger

en: Exporting your %s will create a JSON file that can be imported into a different area.
da: Ved at eksportere din %s oprettes en JSON fil, der kan importeres til et andet område.

en: Extend
da: Forlænge

en: Extend Image
da: Udvid billede

en: Facebook Profile Url
da: Facebook Profil URL

en: Fade
da: Falm

en: Fade In
da: Udtoning

en: Failed to load your existing layouts. Please try again later.
da: Kunne ikke indlæse dine eksisterende layouts. Prøv igen senere.

en: Farmers Market About Page
da: Farmers Market Om side

en: Farmers Market Blog Page
da: Farmers Market blogside

en: Farmers Market Contact Page
da: Landmandsmarkedets kontaktside

en: Farmers Market Donate Page
da: Farmers Market Donationsside

en: Farmers Market Events Page
da: Farmers Market Events Side

en: Farmers Market Home Page
da: Farmers Markets hjemmeside

en: Farmers Market Landing Page
da: Landingsside for Farmers Market

en: Farmers Market Market Page
da: Farmers Market Market-side

en: Fashion About Page
da: Mode om side

en: Fashion Blog Page
da: Modeblogside

en: Fashion Contact Page
da: Mode kontaktside

en: Fashion Designer Page
da: Modedesigner side

en: Fashion Gallery Page
da: Modegalleri side

en: Fashion Home Page
da: Hjemmeside for mode

en: Fashion Landing Page
da: Mode-landingsside

en: Fashion Shop Page
da: Fashion Shop Side

en: Favorites
da: Favoritter

en: Fetching Pages
da: Henter sider

en: Fetching Pages...
da: Henter sider...

en: Find A Layout
da: Find et layout

en: Find A Module
da: Find et modul

en: Find A Page
da: Find en side

en: Find A Row
da: Find en række

en: Find A Section
da: Find et afsnit

en: Find More Layouts
da: Find flere layouts

en: Fixed
da: Fast

en: Fixed Menu Height
da: Fast menu Højde

en: Fixed Navigation Bar
da: Fast navigationslinje

en: Fixed Navigation Settings
da: Faste Navigationsindstillinger

en: Flip
da: Vend

en: Florist
da: Blomsterhandler

en: Florist About Page
da: Blomsterhandler Om Side

en: Florist Blog Page
da: Blomsterhandler blogside

en: Florist Contact Page
da: Kontaktside for blomsterhandler

en: Florist Gallery Page
da: Side med blomsterhandlergalleri

en: Florist Home Page
da: Blomsterhandler hjemmeside

en: Florist Landing Page
da: Blomsterhandlerens landingsside

en: Florist Shop Page
da: Blomsterbutiksside

en: Font
da: Skrifttype

en: Font Size
da: Skriftstørrelse

en: Font Style
da: Skrifttypestil

en: Footer
da: Sidefod

en: Footer Area
da: Sidefod Område

en: Footer Background Color
da: Fod baggrundsfarve

en: Footer Elements
da: Footer elementer

en: Footer Menu
da: Fodmenu

en: Footer Menu Active Link Color
da: Footer menu aktiv linkfarve

en: Footer Menu Background Color
da: Footer menu baggrundsfarve

en: Footer Menu Text Color
da: Footer menu tekstfarve

en: Forgot your <a href="%1$s" target="_blank">Username</a> or <a href="%1$s" target="_blank">Password</a>?
da: Glemt dit <a href="%1$s" target="_blank">Brugernavn</a> eller <a href="%1$s" target="_blank">Adgangskode</a>?

en: Formal
da: Formel

en: Free Divi Cloud Limit Reached
da: Gratis Divi Cloud-grænse nået

en: Free Trial
da: Gratis prøveversion

en: Fullscreen
da: Fuldskærm

en: Fullwidth
da: Fuld bredde

en: Funny
da: Sjov

en: General
da: Generelt

en: General Settings
da: Generelle indstillinger

en: Generate
da: Frembringe

en: Generate & Publish My Website
da: Generer og udgiv min hjemmeside

en: Generate A New Site
da: Generer et nyt websted

en: Generate Code
da: Generer kode

en: Generate Four More
da: Generer fire mere

en: Generate Image With AI
da: Generer billede med AI

en: Generate Images With AI (Slower)
da: Generer billeder med kunstig intelligens (langsommere)

en: Generate Layout
da: Generer layout

en: Generate Modified Image
da: Generer ændret billede

en: Generate More Like This One
da: Generer mere som denne

en: Generate My Website
da: Generer min hjemmeside

en: Generate Page
da: Generer side

en: Generate Prompt With AI
da: Generer prompt med AI

en: Generate Section
da: Generer sektion

en: Generate Section With AI
da: Generer sektion med AI

en: Generate Text
da: Generer tekst

en: Generate Your Site With AI
da: Generer dit websted med AI

en: Generating
da: Genererer

en: Generating %1$s Pages
da: Genererer %1$s sider

en: Generating Images
da: Generering af billeder

en: Generating Layout
da: Generering af layout

en: Generating Screenshot
da: Generering af skærmbillede

en: Generating Section
da: Genereringssektion

en: Generating Site Outline
da: Generering af webstedsoversigt

en: Generating Your %1$s Page
da: Genererer din %1$s side

en: Generating Your Menu
da: Generering af din menu

en: Generating...
da: Genererer...

en: Get Divi For Life
da: Hent Divi For Life

en: Get Unlimited Divi Cloud Storage
da: Få ubegrænset Divi Cloud Storage

en: Get Unlimited Storage
da: Få ubegrænset lagerplads

en: Get access to hundreds of new Divi modules and thousands of additional layouts and child themes.
da: Få adgang til hundredvis af nye Divi moduler og tusindvis af yderligere layouts og underordnede temaer.

en: Get live chat support with response times under 30 minutes plus bigger discounts in the Divi Marketplace.
da: Få live chat support med svartider på under 30 minutter plus større rabatter på Divi Marketplace.

en: Give Divi AI general information about your website or business. The more context it has about you and your goals, the better layouts it will create and the more relevant content it will write.
da: Giv Divi AI generel information om din hjemmeside eller virksomhed. Jo mere kontekst det har om dig og dine mål, jo bedre layout vil det skabe, og jo mere relevant indhold vil det skrive.

en: Give you content a unique spin by telling Divi AI what tone of voice to use.
da: Giv dit indhold et unikt spin ved at fortælle Divi AI, hvilken tone du skal bruge.

en: Global items
da: Globale varer

en: Global items cannot be added to your Divi Cloud. Would you like to save a non-global version to your Divi Cloud? The version on this website will remain a global instance
da: Globale elementer kan ikke føjes til din Divi Cloud. Vil du gerne gemme en ikke-global version til din Divi Cloud? Versionen på denne hjemmeside forbliver en global instans

en: Google API Key
da: Google API-nøgle

en: Google Fonts Subsets
da: Google Fonts-undersæt

en: Grab the first post image
da: Tag det første billede

en: Green
da: Grøn

en: Groove
da: Rille

en: Guide Me
da: Guide mig

en: Harmonize And Remove Artifacts
da: Harmoniser og fjern artefakter

en: Harness the power of AI and unlock unlimited text, image, code, layout and website generation.
da: Udnyt AI-kraften og lås op for ubegrænset tekst, billeder, kode, layout og hjemmesidegenerering.

en: Header Elements
da: Header elementer

en: Header Font
da: Hovedfont

en: Header Font Style
da: Header skrifttypestil

en: Header Font Weight
da: Hovedskriftskriftvægt

en: Header Letter Spacing
da: Header bogstavsafstand

en: Header Line Height
da: Header linjeafstand

en: Header Style
da: Hovedstil

en: Header Text Size
da: Header tekststørrelse

en: Heading Font
da: Overskrift skrifttype

en: Heading Font Color
da: Overskrift Skriftfarve

en: Heading Text Color
da: Overskrift Tekstfarve

en: Height
da: Højde

en: Help
da: Hjælp

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
da: Her kan du tilføje brugerdefinerede CSS til at overtræde eller udvide standard stile.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
da: Her kan du ændre hvilket tegn der adskiller din blogoverskrift og indekssidenavn ved brug af automatisk genererede indlægsoverskrifter. Almindelige værdier er | eller -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
da: Her kan du ændre hvilket tegn der adskiller din blogoverskrift og indlægsnavn ved brug af automatisk genererede indlægsoverskrifter. Almindelige værdier er | eller -

en: Here you can choose Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce.
da: Her kan du vælge butiksside & kategori sidelayout til WooCommerce

en: Here you can choose default sidebar layout
da: Her kan du vælge standard sidebar layout

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
da: Her kan du vælge hvordan din overskrift på indekssider genereres. Du kan ændre rækkefølgen dit blognavn og indeksoverskrift vises i, eller du kan fjerne blognavnet helt fra overskriften.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
da: Her kan du vælge at vise Facebook ikonet på din hjemside.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
da: Her kan du vælge at vise Instagram-ikonet på din hjemmeside.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
da: Her kan du vælge at vise RSS ikonet.

en: Here you can choose to display the X Icon.
da: Her kan du vælge at vise X-ikonet.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
da: Her kan du vælge af fjerne bestemte kategorier fra navigationsmenuen. Alle kategorier mærket med et X vil ikke blive vist på din navigationslinje.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
da: Her kan du vælge at fjerne bestemte sider fra navigationsmenuen. Alle sider mærket med et X vil ikke vises på din navigationslinje.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
da: Her kan du vælge at omvende rækkefølgen dine kategorilinks er vist i. Du kan vælge mellem stigende og faldende.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
da: Her kan du vælge at omvende rækkefølgen dine links bliver vist i. Du kan vælge mellem stigende og faldende.

en: Here you can choose to sort your pages links.
da: Her kan du vælge hvordan dine sidelinks skal sorters.

en: Here you can choose which items appear in the post info section on pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted items shown below will appear.
da: Her kan du vælge, hvilke varer der skal vises i indlægsinfosektionen på sider. Dette er området, normalt under indlægstitlen, som viser grundlæggende oplysninger om dit indlæg. De fremhævede elementer vist nedenfor vises.

en: Here you can choose which items appear in the post info section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted items shown below will appear.
da: Her kan du vælge, hvilke emner der skal vises i indlægsinfosektionen på enkelte indlægssider. Dette er området, normalt under indlægstitlen, som viser grundlæggende oplysninger om dit indlæg. De fremhævede elementer vist nedenfor vises.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
da: Her kan du angive hvor mange WooCommerce produkter der vises på arkivsiden. Denne indstilling virker uafhængigt af Indstillinger > Læseindstillinger i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
da: Her kan du angive hvor mange seneste artikler bliver vist på arkivsiderne. Denne indstilling virker uafhængig af læseindstillingerne i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
da: Her kan du angive hvor mange seneste artikler bliver vist på kategorisiden. Denne indstilling virker uafhængig af læseindstillingerne i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
da: Her kan du angive hvor mange seneste artikler bliver vist på søgeresultatsiderne. Denne indstilling virker uafhængig af læseindstillingerne i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
da: Her kan du angive hvor mange seneste artikler bliver vist på tag-siderne. Denne indstilling virker uafhængig af læseindstillingerne i wp-admin.

en: Here you can disable automatic memory limit increase.
da: Her kan du deaktivere automatisk hukommelsesgrænse-hævning.

en: Here you can provide 468x60 banner destination url
da: Her kan du angive 468x60 bannerdestination URL

en: Here you can provide 468x60 banner image url
da: Her kan du angive 468x60 bannerbillede URL

en: Hex Value
da: Farveværdi

en: Hide
da: Skjul

en: Hide Logo Image
da: Skjul Logo Billede

en: Hide Nav Before Scroll
da: Skjul nav før scroll

en: Hide Navigation Until Scroll
da: Skjul Navigation Indtil Scroll

en: Hide empty categories
da: Skjul tomme kategorier

en: High
da: Høj

en: Home
da: Hjem

en: Homepage SEO
da: Hjemside SEO

en: Homepage custom title (if enabled)
da: Hjemside brugerdefineret overskrift (hvis aktiveret)

en: Homepage meta description (if enabled)
da: Hjemside metabeskrivelse (hvis aktiveret)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
da: Hjemside metanøgleord (hvis aktiveret)

en: How would you like to change the style of this element?
da: Hvordan vil du ændre stilen på dette element?

en: Humorous
da: Humoristisk

en: Icon
da: Ikon

en: Icon Color
da: Ikon Farve

en: Icon Placement
da: Ikonplacering

en: If a page is built with the Divi Builder, the Gutenberg block CSS file is moved from the header to the footer. Since the file is most likely not used, we can load it later. This removes a render blocking request and improving performance.
da: Hvis en side er bygget med Divi Builder, flyttes Gutenberg-blok CSS-filen fra sidehovedet til sidefoden. Da filen højst sandsynligt ikke bruges, kan vi indlæse den senere. Dette fjerner en anmodning om gengivelsesblokering og forbedrer ydeevnen.

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
da: Hvis brugerdefinerede overskrifter at aktiverede, vælg automatisk genereringsmetode.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
da: Hvis du ikke bruger brugerdefinerede indlægsoverskrifter kan du stadig have control over hvordan dine overskrifter genereres. Her kan du vælge hvilken rækkefølge du ønsker din indlægsoverskrift og blognavn vises i, eller du kan fjerne blognavnet helt fra overskriften.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
da: Hvis du ikke bruger brugerdefinerede indlægsoverskrifter kan du stadig have kontrol over hvordan dine overskrifter genereres. Her kan du vælge hvilken rækkefølge du vil have dine indlægsoverskrifter og blognavn vist i, eller du kan fjerne blognavnet helt fra overskriften.

en: If you don't want to display some banners - leave approptiate fields blank
da: Hvis du ikke ønsker at vise nogle bannere - lad relevante felter tomme

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
da: Hvis du har aktiveret brugerdefinerede overskrifter kan du tilføje din overskrift her. Hvad end du skriver her vil blive placeret mellem < title >< /title > tags i header.php

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
da: Hvis du har aktiveret metabeskrivelser kan du tilføje din beskrivelse her.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
da: Hvis du har aktiveret metanøgleord kan du tilføje dine nøgleord her. Nøgleord skal adskilles med kommaer. For eksempel: wordpress,temaer,skabeloner,elegant

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
da: Hvis du vil have at kategorier som ikke har nogen indlæg I dem bliver vist på din navigationslinje så deaktiver denne indstilling. Kategorier er skjult som standard.

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
da: Hvis du vil tilføje en metabeskrivelse til dit indlæg kan du gore det ved brug af brugerdefinerede felter. Denne indstilling skal aktiveres for at vise beskrivelser på indlægssider. Du kan tilføje din metabeskrivelse ved brug af brugerdefinerede felter baseret på brugerdefineret feltnavn du angiver nedenfor.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
da: Hvis du vil tilføje metanøgleord til dit indlæg kan du gore det ved brug af brugerdefinerede felter. Denne indstilling skal aktiveres for at vise nøgleord på indlægssider. Du kan tilføje dine metanøgleord ved brug af brugerdefinerede felter baseret på brugerdefineret feltnavn du angiver nedenfor.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
da: Hvis du vil fjerne rul-ned menuer fra kategori-navigationslinjen, deaktiver da denne function.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
da: Hvis du vil fjerne rul-ned menuerne fra sidenavigationslinjen, deaktiver da denne funktion.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
da: Hvis du vil bruge dit eget brugerdefinerede logobillede tryk på ”Upload billede” knappen.

en: Image
da: Billede

en: Image Description
da: Billedbeskrivelse

en: Image Dimensions
da: Billeddimensioner

en: Image Fill Description
da: Beskrivelse af billedfyld

en: Image Height
da: Billedhøjde

en: Image Scale
da: Billedskala

en: Image Selection
da: Billedvalg

en: Image Size
da: Billedestørrelse

en: Image Sketch
da: Billedskitse

en: Image Style
da: Billedstil

en: Image Type
da: Billedtype

en: Image URL or base64 string is required.
da: Billed URL eller base64-streng er påkrævet.

en: Image Url
da: Billede URL

en: Image Width
da: Billedbredde

en: Image doesn't exist
da: Billede eksisterer ikke

en: Images
da: Billeder

en: Images stored on a different website cannot be used as reference. The issue can be resolved by uploading the image to the WordPress media library.
da: Billeder gemt på en anden hjemmeside kan ikke bruges som reference. Problemet kan løses ved at uploade billedet til WordPress mediebibliotek.

en: Import
da: Importere

en: Import %s
da: Importer %s

en: Import & Export Theme Options
da: Indstillinger for import og eksport af temaer

en: Import Theme Options
da: Importer temaindstillinger

en: Import These Templates
da: Importer disse skabeloner

en: Import To Cloud
da: Importer til skyen

en: Importing %1$s Page
da: Importerer %1$s side

en: Importing Customizer Settings
da: Importer Customizer-indstillinger

en: Importing Pages
da: Importer sider

en: Importing Presets
da: Import af forudindstillinger

en: Importing Theme Builder
da: Importerer Theme Builder

en: Improve Google Fonts Loading
da: Forbedre indlæsning af Google Fonts

en: Improve your web design workflow and collaborate together in the cloud.
da: Forbedre dit webdesign-workflow, og samarbejd sammen i skyen.

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
da: I nogen tilfælde vil brugere lave forældrekategorier eller links som pladsholdere til at holde en liste af underlinks eller kategorier. I dette tilfælde er det ikke ønskelig at have forældrelinks til at lede nogen stedet hen, men i stedet blot fungere som en organiseringsfunktion. Aktivering af denne indstilling vil fjerne links fra alle forældresider/kategorier så de ikke fører nogen stedet hen når de trykkes på.

en: Increase Contrast
da: Øg kontrasten

en: Increase Detail
da: Forøg detalje

en: Increase Saturation
da: Øg mætning

en: Index Page SEO
da: Indeksside SEO

en: Informative
da: Informativ

en: Input 468x60 adsense code
da: Indsæt 468x60 Google Adsense kode

en: Input 468x60 advertisement banner image
da: Indsæt 468x60 reklamebannerbillede

en: Input 468x60 advertisement destination url
da: Indsæt 468x60 reklamedestination URL

en: Input your website information and select which pages you want to have on your website.
da: Indtast dine hjemmesideoplysninger og vælg hvilke sider du vil have på din hjemmeside.

en: Input your website information and tell Divi AI about your website or business. The information you provide will be used to generate content, images and make design decisions.
da: Indtast oplysninger om din hjemmeside, og fortæl Divi AI om din hjemmeside eller virksomhed. De oplysninger, du giver, vil blive brugt til at generere indhold, billeder og træffe designbeslutninger.

[ctx: Insert CSS Snippet from library]
en: Use This CSS Snippet
da: Brug dette CSS uddrag

en: Insert Code at Cursor
da: Indsæt kode ved markøren

[ctx: Insert HTML/JS Snippet from library]
en: Use This HTML/JS Snippet
da: Brug denne HTML/JS Snippet

[ctx: Insert Module from library]
en: Use This Module
da: Brug dette modul

[ctx: Insert Page from library]
en: Use This Page
da: Brug denne side

[ctx: Insert Row from library]
en: Use This Row
da: Brug denne række

[ctx: Insert Section from library]
en: Use This Section
da: Brug denne sektion

en: Inset
da: Indsæt

en: Instagram Profile Url
da: Instagram Profil URL

en: Install WooCommerce Plugin
da: Installer WooCommerce Plugin

en: Install and Configure WooCommerce
da: Installer og konfigurer WooCommerce

en: Installing WooCommerce
da: Installation af WooCommerce

en: Interior Design Company
da: Indretningsfirma

en: Interior Design Company About Page
da: Indretningsvirksomhed Om Side

en: Interior Design Company Blog Page
da: Indretningsvirksomheds blogside

en: Interior Design Company Contact Page
da: Indretningsvirksomheds kontaktside

en: Interior Design Company Home Page
da: Hjemmeside for boligindretningsfirmaer

en: Interior Design Company Landing Page
da: Landingsside for interiørdesignfirma

en: Interior Design Company Portfolio Page
da: Porteføljeside for interiørdesignvirksomheder

en: Interior Design Company Services Page
da: Interior Design Company Services Side

en: Interior Design Company Shop Page
da: Indretningsvirksomheds butiksside

en: Invalid API Key or Username
da: Ugyldig API-nøgle eller brugernavn

en: Invalid shortcode string.
da: Ugyldig kortkodestreng.

en: Invite your team members and clients and give them full access to your entire suite of Divi services.
da: Inviter dine teammedlemmer og kunder og giv dem fuld adgang til hele din suite af Divi-tjenester.

en: Italic
da: Kursiv

en: Join Now
da: Bliv medlem

en: Just another %s site
da: Bare endnu et %s websted

en: Just another WordPress site
da: Bare endnu et WordPress websted

en: LMS About Page
da: LMS Om side

en: LMS Blog Page
da: LMS blogside

en: LMS Contact Page
da: LMS kontaktside

en: LMS Course Page
da: LMS kursusside

en: LMS Courses Page
da: LMS Kurser side

en: LMS Home Page
da: LMS hjemmeside

en: LMS Landing Page
da: LMS-landingsside

en: LMS Marketing Page
da: LMS marketingside

[ctx: LMS Page]
en: Course
da: Rute

[ctx: LMS Page]
en: Courses
da: Kurser

en: LMS Pricing Page
da: LMS-prisside

en: Landscape (8:5)
da: Landskab (8:5)

en: Language
da: Sprog

en: Language of Prompt
da: Sprog Sprog

en: Language of Website
da: Hjemmesidens sprog

[ctx: Layout]
en: Add New
da: Tilføj ny

[ctx: Layout Categories]
en: Manage Categories
da: Administrer kategorier

[ctx: Layout Categories]
en: Manage Tags
da: Administrer tags

[ctx: Layout Category]
en: Art & Design
da: Kunst & Design

[ctx: Layout Category]
en: Business
da: Forretning

[ctx: Layout Category]
en: Community & Non-Profit
da: Fællesskab og non-profit

[ctx: Layout Category]
en: Education
da: Uddannelse

[ctx: Layout Category]
en: Events
da: Begivenheder

[ctx: Layout Category]
en: Fashion & Beauty
da: Mode og skønhed

[ctx: Layout Category]
en: Food & Drink
da: Mad & drikke

[ctx: Layout Category]
en: Health & Fitness
da: Sundhed & Fitness

[ctx: Layout Category]
en: Online Store
da: Online butik

[ctx: Layout Category]
en: Services
da: Tjenester

[ctx: Layout Category]
en: Technology
da: Teknologi

en: Layout Name
da: Layout navn

en: Layout Pack
da: Layoutpakke

[ctx: Layout Pack]
en: Fashion
da: Mode

[ctx: Layout Pack]
en: Layouts In This Pack
da: Layouts i denne pakke

[ctx: Layout Packs]
en: Manage Packs
da: Administrer pakker

en: Layout Settings
da: Layoutindstillinger

en: Learn About Divi 5
da: Lær om Divi 5

en: Learn About Divi AI
da: Lær om Divi AI

en: Learn About Divi Cloud
da: Lær om Divi Cloud

en: Learn About Divi Teams
da: Lær om Divi Teams

en: Learn About Divi VIP
da: Lær om Divi VIP

en: Learn About VIP Support
da: Lær om VIP-support

en: Learn More
da: Lær mere

en: Leave a Reply to %s
da: Læg et svar til %s

en: Left
da: Venstre

en: Left Sidebar
da: Venstre Sidebar

en: Left to Right
da: Venstre til Højre

en: Lengthen
da: Forlænge

en: Let AI Choose
da: Lad AI vælge

en: Let AI Choose For Me
da: Lad AI vælge for mig

en: Letter Spacing
da: Bogstavsafstand

en: Let’s Build Your Divi Website!
da: Lad os bygge dit Divi-websted!

en: Level Up Your Divi Toolkit
da: Opgrader dit Divi-værktøjssæt

en: Level up your efficiency with limitless AI content and image requests.
da: Øg din effektivitet med ubegrænset AI-indhold og billedanmodninger.

en: Library
da: Bibliotek

en: Light
da: Lys

en: Limit Google Fonts Support For Legacy Browsers
da: Begræns Google Fonts Support til ældre browsere

en: Link Color
da: Link farve

en: Link text
da: Link tekst

en: List Items
da: Liste genstande

en: Load Dynamic Stylesheet In-line
da: Indlæs dynamisk typografiark på linje

en: Load From Library
da: Indlæs fra biblioteket

en: Locations
da: Placeringer

en: Log In
da: Log på

en: Log In To Divi Cloud
da: Log ind på Divi Cloud

en: Login
da: Log ind

en: Login to activate your license
da: Log ind for at aktivere din licens

en: Logo Max Height
da: Logo Max Højde

en: Low
da: Lav

en: Make Full Width
da: Gør til fuld bredde

en: Manage Layouts
da: Administrer layouts

en: Manage Pages
da: Administrer sider

en: Manage Posts
da: Administrer indlæg

en: Manage Templates
da: Administrer skabeloner

en: Manage Theme Templates
da: Administrer temaskabeloner

en: Manage Un-widgetized Advertisements
da: Administrer reklamer

en: Manage Website Pages
da: Administrer webstedssider

en: Manage Your Elegant Themes Account
da: Administrer din konto med elegante temaer

en: Managing Website Styles
da: Håndtering af webstedsstile

[ctx: Marketplace Page]
en: Seller
da: Sælger

en: Maximum
da: Maksimum

en: Maximum canvas size is 8192px
da: Maksimal lærredsstørrelse er 8192px

en: Member Login
da: Medlems log ind

en: Memory Limit Increase
da: Hukommelsesgrænse-hævning

en: Menu Height
da: menu Højde

en: Menu Link Color
da: Menu linkfarve

en: Menu Text Size
da: Menu tekststørrelse

en: Menu Top Margin
da: Menu topmargen

en: Menu Width
da: Menubredde

en: Meta Font Style
da: Meta skifttypestil

en: Meta Letter Spacing
da: Meta bogstavsafstand

en: Meta Line Height
da: Meta linjeafstand

en: Meta Text Size
da: Meta tekststørrelse

en: Mobile Menu
da: Mobilmenu

en: Mobile Styles
da: Mobil stile

en: Modification Strength
da: Modifikationsstyrke

en: Modification Type
da: Modifikationstype

en: Modify
da: Modificere

en: Modify Element
da: Rediger element

en: Modify Selected Image
da: Rediger det valgte billede

en: Modify With AI
da: Ændre med AI

en: Modify the reference image with a loose sketch
da: Rediger referencebilledet med en løs skitse

en: Module Name
da: Modulnavn

en: Module Name Prefix
da: Modulnavn-præfiks

en: Mood & Lighting
da: Stemning og lys

en: More Options
da: Flere muligheder

en: Most Used
da: Mest anvendte

en: Move
da: Bevæge sig

en: Move To
da: Flytte til

en: Move To Divi Cloud
da: Flyt til Divi Cloud

en: Must Use Keywords
da: Skal bruge søgeord

en: My Cloud
da: Min sky

en: My Divi Cloud
da: Min Divi Cloud

en: My Library
da: Mit bibliotek

en: Name
da: Navn

en: Need help getting started with Divi? Our support team is available around the clock to help you with anything and everything Divi related.
da: Har du brug for hjælp til at komme i gang med Divi? Vores supportteam er tilgængeligt døgnet rundt for at hjælpe dig med alt og hvad Divi-relateret.

en: New Description
da: Ny beskrivelse

en: New Theme Options
da: Nye temaindstillinger

en: New To Old
da: Ny Til Gammel

en: New items are stored into %s library.
da: Nye elementer gemmes i %s bibliotek.

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
da: Nyere Kommentarer <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next
da: Næste

en: Next Entries &raquo;
da: Næste poster &raquo;

en: No
da: Nej

en: No Animation
da: Ingen Animation

en: No Context
da: Ingen kontekst

en: No File Selected
da: Ingen fil valgt

en: No Repeat
da: Ingen gentagelse

en: No Results
da: Ingen resultater

en: No Results Found
da: Ingen resultater fundet

en: No Screenshot
da: Intet skærmbillede

en: No Sidebar
da: Ingen sidebjælke

en: No available options.
da: Ingen tilgængelige muligheder.

en: None
da: Ingen

en: Note: Color settings set above should be applied to the Default color scheme.
da: Bemærk: Farveindstillinger indstillet ovenfor bør tilføjes til standard farvetemaet.

en: Nothing found
da: Intet fundet

en: Nothing found in Trash
da: Der blev ikke fundet noget i papirkurven

en: Number of Posts displayed on Archive pages
da: Antal af indlæg vist på arkivsider

en: Number of Posts displayed on Category page
da: Antal af indlæg vist på kategoriside

en: Number of Posts displayed on Search pages
da: Antal af indlæg vist på søgesider

en: Number of Posts displayed on Tag pages
da: Antal af indlæg vist på tag-sider

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
da: Antal produkter vist på WooCommerce arkivsider

en: Number of dropdown tiers shown
da: Antal af rul-ned niveauer vist

en: Off
da: Fra

en: Old To New
da: Gammel Til Ny

en: On
da: Til

en: On Divi Cloud
da: På Divi Cloud

en: Onboarding Primary Menu
da: Onboarding Primær Menu

en: Only Show
da: Kun Vis

en: Only Show Icon on Hover
da: Vis kun Ikon på Hover

en: Only load external JavaScript libraries when they are needed by a specific Divi modules on the page. This removes unused JavaScript from the main scripts bundle and improves load times.
da: Indlæs kun eksterne JavaScript-biblioteker, når de er nødvendige for et specifikt Divi modul på siden. Dette fjerner ubrugt JavaScript fra hovedscript-pakken og forbedrer indlæsningstider.

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
da: på

en: Open in a new window
da: Åbn i et nyt vindue

en: Open link in new window
da: Åben link i nyt vindue

en: Options
da: Indstillinger

en: Order Category Links by Ascending/Descending
da: Sorter kategorilinks efter Stigende eller Faldende

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
da: Sorter sidelinks efter Stigende/Faldende

en: Outset
da: Begyndelsen

[ctx: Page]
en: About
da: Om

[ctx: Page]
en: Careers
da: Karrierer

[ctx: Page]
en: Case Study
da: Casestudie

[ctx: Page]
en: Categories
da: Kategorier

[ctx: Page]
en: Contact
da: Kontakt

[ctx: Page]
en: Donate
da: Doner

[ctx: Page]
en: Events
da: Begivenheder

[ctx: Page]
en: Features
da: Funktioner

[ctx: Page]
en: Gallery
da: Galleri

[ctx: Page]
en: Gallery 1
da: Galleri 1

[ctx: Page]
en: Gallery 2
da: Galleri 2

[ctx: Page]
en: Gallery 3
da: Galleri 3

[ctx: Page]
en: Home
da: Hjem

[ctx: Page]
en: Market
da: Marked

[ctx: Page]
en: Marketing
da: Markedsføring

[ctx: Page]
en: Portfolio
da: Portefølje

[ctx: Page]
en: Pricing
da: Prissætning

[ctx: Page]
en: Project 1
da: Projekt 1

[ctx: Page]
en: Project 2
da: Projekt 2

[ctx: Page]
en: Services
da: Tjenester

[ctx: Page]
en: Shop
da: Butik

[ctx: Page]
en: Team
da: Hold

en: Page Generated Successfully
da: Side genereret med succes

en: Page Layout
da: Sidelayout

en: Page Name
da: Sidenavn

en: Page Title
da: Sidetitel

[ctx: Page layout]
en: View Live Demo
da: Se Live Demo

en: Pages
da: Sider

en: Pages Built With Divi
da: Sider bygget med Divi

en: Pages:
da: Sider:

en: Paint Color
da: Maling Farve

en: Paint over the area of the image that you would like to modify
da: Mal over det område af billedet, som du gerne vil ændre

en: Paintbrush Size
da: Pensel størrelse

en: Painting
da: Maleri

en: Paragraph
da: Afsnit

en: Paragraphs
da: Afsnit

en: Password
da: Adgangskode

en: Password Protected
da: Beskyttet Med Adgangskode

en: Password:
da: Adgangskode:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
da: Indsæt billede URL her, hvis du vælger "images" slidertype

en: Performance
da: Ydeevne

en: Phone
da: Telefon

en: Phone Number
da: Telefonnummer

en: Photo
da: Foto

en: Photo Marketplace
da: Fotomarkedsplads

en: Photo Marketplace About Page
da: Foto Marketplace Om side

en: Photo Marketplace Categories Page
da: Foto Markedsplads Kategorier Side

en: Photo Marketplace Contact Page
da: Foto Marketplace kontaktside

en: Photo Marketplace Home Page
da: Foto Marketplace hjemmeside

en: Photo Marketplace Landing Page
da: Landingsside for fotomarkedsplads

en: Photo Marketplace Pricing Page
da: Prisside for fotomarkedsplads

en: Photo Marketplace Seller Page
da: Billedmarkedsplads sælgerside

en: Photographer
da: Fotograf

en: Pick a color for your headings, or let Divi AI choose one for you.
da: Vælg en farve til dine overskrifter, eller lad Divi AI vælge en for dig.

en: Pick a color to use for things like paragraphs, or let Divi AI choose one for you.
da: Vælg en farve, der skal bruges til ting som afsnit, eller lad Divi AI vælge en til dig.

en: Pick a handcrafted Starter Site created by our team. Then, jump into your finished website and customize the content.
da: Vælg en håndlavet startside skabt af vores team. Spring derefter ind på dit færdige websted og tilpas indholdet.

en: Pick the starter site that best suits your website. Every Starter Site can be used for any type of website. Once your website is generated, you can easily customize the content and styles using the Divi Builder.
da: Vælg den startside, der passer bedst til din hjemmeside. Hver startside kan bruges til enhver type hjemmeside. Når din hjemmeside er genereret, kan du nemt tilpasse indholdet og stilene ved hjælp af Divi Builder.

en: Place Thumbs on Pages
da: Placer thumbnailbilleder på sider

en: Place Thumbs on Posts
da: Placer thumbnailbilleder på indlæg

en: Place your adsense code here.
da: Placer din Google Adsense kode her.

en: Please Log In Again
da: Log venligst ind igen

en: Portability
da: Bærbarhed

en: Portrait (3:4)
da: Portræt (3:4)

en: Post
da: Indlæg

en: Post Title
da: Indlæg titel

en: Post info section
da: Indlæg-infosektion

en: Posted on
da: Indsendt den

en: Posts Built With Divi
da: Indlæg bygget med Divi

en: Premade Layouts
da: Premade layouts

en: Preview %1$s
da: Forhåndsvisning af %1$s

en: Previous
da: Forrige

en: Primary Color
da: Primær farve

en: Primary Menu
da: Primære Menu

en: Primary Menu Background Color
da: Primær menu baggrundsfarve

en: Primary Menu Bar
da: Primære menulinje

en: Primary Menu Link Color
da: Primær menu Link Color

en: Processing Imagery
da: Behandling af billeder

en: Product Content
da: Produktindhold

en: Project Navigation
da: Projektnavigering

en: Published
da: Udgivet

en: Purchase A Divi AI Membership
da: Køb et Divi AI-medlemskab

en: Quick Actions
da: Hurtige handlinger

en: RSS Icon Url
da: RSS Ikon URL

en: Ratings
da: Vurderinger

en: Read Divi Documentation
da: Læs Divi dokumentering

en: Red
da: Rød

en: Reference Content
da: Referenceindhold

en: Reference Image (Optional)
da: Referencebillede (valgfrit)

en: Reference Image Influence
da: Reference billedpåvirkning

en: Refine Result
da: Forfin resultat

en: Refine your prompt
da: Forfin din prompt

en: Regenerate
da: Regenerer

en: Remove
da: Fjerne

en: Remove From Cloud
da: Fjern fra skyen

en: Remove From Favorites
da: Fjern fra favoritter

en: Rename
da: Omdøb

en: Renew Subscription
da: Forny abonnement

en: Replace Existing Code
da: Udskift eksisterende kode

en: Replace Existing Content
da: Erstat eksisterende indhold

en: Reset
da: Gendan

en: Reset to Defaults
da: Nulstil til standarder

en: Respectful
da: Respektfuld

en: Restaurant About Page
da: Restaurant om side

en: Restaurant Blog Page
da: Restaurant blogside

en: Restaurant Contact Page
da: Restaurantens kontaktside

en: Restaurant Gallery Page
da: Restaurant Galleri Side

en: Restaurant Home Page
da: Restaurantens hjemmeside

en: Restaurant Landing Page
da: Restaurantens landingsside

en: Restaurant Shop Page
da: Restaurant Butiksside

en: Restaurant Team Page
da: Restaurant Team Side

en: Restore
da: Gendan

en: Results
da: Resultater

en: Retry
da: Prøve igen

en: Rewrite With AI
da: Omskriv med AI

en: Rewrite to be more engaging
da: Omskriv for at være mere engagerende

en: Ridge
da: Kant

en: Right
da: Højre

en: Right Sidebar
da: Højre Sidebar

en: Right to Left
da: Højre til venstre

en: Role Editor
da: rolle Editor

en: Row Height
da: Rækkes højde

en: Row Name
da: Rækkenavn

en: Row Name Prefix
da: Rækkenavnspræfiks

en: SaaS Company About Page
da: SaaS Company Om side

en: SaaS Company Careers Page
da: SaaS virksomhedskarriereside

en: SaaS Company Contact Page
da: SaaS Company Kontaktside

en: SaaS Company Documentation Page
da: SaaS-virksomhedsdokumentationsside

en: SaaS Company Features Page
da: Side med SaaS-virksomhedsfunktioner

en: SaaS Company Pricing Page
da: SaaS-virksomhedsprisside

en: Save %s
da: Gem %s

en: Save Changes
da: Gem ændringer

en: Save Items To Divi Cloud
da: Gem elementer til Divi Cloud

en: Save Selection Only
da: Gem kun markering

en: Save Theme Options
da: Gem temaindstillinger

en: Save To Divi Cloud
da: Gem til Divi Cloud

en: Save To Library
da: Gem til bibliotek

en: Save as Global
da: Gem som Global

en: Save items to the Divi Cloud for later use.
da: Gem elementer i Divi Cloud til senere brug.

en: Save this %s to the Divi Library for later use.
da: Gem denne %s i Divi biblioteket til senere brug.

en: Save unlimited layouts, theme builder templates, code snippets and more to Divi Cloud.
da: Gem ubegrænsede layouts, skabeloner til temabygger, kodestykker og mere i Divi Cloud.

en: Save your Divi assets to the cloud and access them from any website. Collaborate with your team in the cloud.
da: Gem dine Divi aktiver i skyen, og få adgang til dem fra ethvert websted. Samarbejd med dit team i skyen.

en: Saving Theme Builder
da: Gemmer Theme Builder

en: Search
da: Søg

en: Search &hellip;
da: Søg &hellip;

en: Search Bar Background Color
da: Søgelinje baggrundsfarve

en: Search Bar Text Color
da: Søgelinje tekstfarve

en: Search Fonts
da: Søg skrifttyper

en: Search For Categories
da: Søg efter kategorier

en: Search For Layouts
da: Søg efter layouts

en: Search For Packs
da: Søg efter pakker

en: Search Results for: %s
da: Søgeresultater for: %s

en: Search Theme Options
da: Søg efter temaindstillinger

en: Search for:
da: Søg efter:

en: Search results for "%s"
da: Søgeresultater for "%s"

en: Secondary Color
da: Sekundær farve

en: Secondary Menu
da: Sekundære Menu

en: Secondary Menu Background Color
da: Sekundær menu baggrundsfarve

en: Secondary Menu Bar
da: Sekundær menulinje

en: Secondary Menu Link Color
da: Sekundær menu Link Color

en: Section Height
da: Sektions højde

en: Section Name
da: Sektionsnavn

en: Section Name Prefix
da: Sektionsnavn-præfiks

en: Select
da: Vælg

en: Select All
da: Vælg alle

en: Select Animation Effect
da: Vælg animationseffekt

en: Select Font
da: Vælg Skrifttype

en: Select Icon
da: Vælg ikon

en: Select Mood
da: Vælg Stemning

en: Select Page
da: Vælg en side

en: Select Slider Type here
da: Vælg slidertype her

en: Select a Website Template
da: Vælg en hjemmesideskabelon

en: Select a primary color, or let Divi AI choose a great color for you. The primary color is used through the layout, such as background colors, button colors, etc.
da: Vælg en primær farve, eller lad Divi AI vælge en fantastisk farve til dig. Den primære farve bruges gennem layoutet, såsom baggrundsfarver, knapfarver osv.

en: Select a secondary color, or let Divi AI choose a great color for you. The secondary color is used through the layout as a secondary accent color, such as for icon colors, text highlights, etc.
da: Vælg en sekundær farve, eller lad Divi AI vælge en fantastisk farve til dig. Den sekundære farve bruges gennem layoutet som en sekundær accentfarve, såsom til ikonfarver, tekstfremhævninger osv.

en: Select between expanded and closed state
da: Vælg mellem udvidet og lukket stadie

en: Select the pages that you want to add to your website. You can select from pre-build pages with custom layouts, and add your own pages that will be built using a simple template.
da: Vælg de sider, du vil tilføje til dit websted. Du kan vælge mellem præbyggede sider med brugerdefinerede layouts og tilføje dine egne sider, der vil blive bygget ved hjælp af en simpel skabelon.

en: Select this option if you plan to sell products on your website. We will install WooCommerce and configure your cart and checkout pages.
da: Vælg denne mulighed, hvis du planlægger at sælge produkter på dit websted. Vi installerer WooCommerce og konfigurerer din indkøbskurv og betalingssider.

en: Select yes if the link should be opened in a new window
da: Vælg ja hvis linket skal åbnes i et nyt vindue

en: Select your desired enhancements. Your image will be sent back through Divi AI and re-imagined to achieve the desired result.
da: Vælg dine ønskede forbedringer. Dit billede vil blive sendt tilbage gennem Divi AI og re-imagined for at opnå det ønskede resultat.

en: Sentences
da: Sætninger

[ctx: Services/Plans Page]
en: Packages
da: Pakker

en: Set As Logo
da: Angiv som Logo

en: Set the height of image in pixels.
da: Indstil højden på billedet i pixels.

en: Set the width of image in pixels.
da: Indstil billedets bredde i pixels.

en: Share With My Team
da: Del med mit team

en: Share Your Divi Cloud With Your Team
da: Del din Divi Cloud med dit team

en: Shared With Me
da: Delt med mig

en: Shop (selecting this will install WooCommerce)
da: Shop (hvis du vælger dette, installeres WooCommerce)

en: Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce
da: Butiksside & kategori sidelayout til WooCommerce

en: Shortcodes
da: Kortkoder

en: Shorten
da: Forkort

en: Show
da: Vis

en: Show Facebook Icon
da: Vis Facebook ikon

en: Show Instagram Icon
da: Vis Instagram-ikon

en: Show RSS Icon
da: Vis RSS ikon

en: Show Search Icon
da: Vis søgeikon

en: Show Social Icons
da: Vis Sociale Ikoner

en: Show Thumbs on Index pages
da: Vis thumbnailbilleder på indekssider.

en: Show Top Bar
da: Vis toplinje

en: Show X Icon
da: Vis X-ikon

en: Show comments on pages
da: Vis kommentarer på sider.

en: Show comments on posts
da: Vis kommentarer på indlæg

en: Show dropdown menus
da: Vis rul-ned menuer

en: Sidebar Layout
da: Sidepanellayout

en: Sidebar Width
da: Sidebars bredde

en: Sign In To Divi Cloud
da: Log ind på Divi Cloud

en: Sign Out Of Divi Cloud
da: Log ud af Divi Cloud

en: Sign in to your Elegant Themes account using the pop-up to activate Divi Cloud.
da: Log ind på din Elegant Themes-konto ved hjælp af pop op-vinduet for at aktivere Divi Cloud.

en: Simplify
da: Forenkle

en: Simply describe your website, sit back, relax, and let Divi AI create your entire website for you in less than 2 minutes.
da: Beskriv blot dit websted, læn dig tilbage, slap af, og lad Divi AI skabe hele dit websted for dig på mindre end 2 minutter.

en: Single Page Layout
da: Enkel side layout

en: Single Post Layout
da: Enkelt indlæg layout

en: Single Post Page SEO
da: Enkelt-indlæg side SEO

en: Site Identity
da: webstedet Identitet

en: Site Name
da: Side navn

en: Site Slogan
da: Slogan for websted

en: Size
da: Størrelse

en: Skills
da: Færdigheder

en: Skip This Step & Build Manually
da: Spring dette trin over og byg manuelt

en: Slide
da: Billedfremvisning

en: Slide In
da: Glid ind

en: Slide In & Fullscreen Header Settings
da: Glid ind & fuldskærmshovedindstillinger

en: Slider Type
da: Slidertype

en: Smooth Scrolling
da: Blødt rul

en: Social Icon Color
da: Social Ikon farve

en: Social Icon Size
da: Social Ikonstørrelse

en: Some third party scripts may be incorrectly enqueued without declaring jQuery as dependency. If jQuery is deferred, these scripts could break. If you are experiencing console errors after enabling the "Defer jQuery And jQuery Migrate" option, you can enable this option, which will load an additional compatibility script that will attempt to solve the issue. You can turn this feature off if everything is working fine without it.
da: Nogle tredjepartsscripts kan være ukorrekt i kø uden at erklære jQuery som afhængighed. Hvis jQuery udskydes, kan disse scripts gå i stykker. Hvis du oplever konsolfejl efter at have aktiveret "Defer jQuery And jQuery Migrate "-indstillingen, kan du aktivere denne mulighed, som vil indlæse et ekstra kompatibilitetsscript, der vil forsøge at løse problemet. Du kan slå denne funktion fra, hvis alt fungerer fint uden det.

en: Something went wrong
da: Noget gik galt

en: Something went wrong. Please try again later or try different request.
da: Noget gik galt. Prøv venligst igen senere, eller prøv en anden anmodning.

en: Sort
da: Sortere

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
da: Sorter kategorilinks efter Navn/ID/Slug/Antal/Udtryk gruppe

en: Sort Pages Links
da: Sorter sidelinks

en: Split Into Modules
da: Opdeles i moduler

en: Split Into Rows
da: Opdeles i rækker

en: Split Into Sections
da: Opdeles i sektioner

en: Split Layout Into Sections
da: Opdel layout i sektioner

en: Split Row Into Modules
da: Opdel række i moduler

en: Split Section Into Rows
da: Opdel sektion i rækker

en: Square (1:1)
da: Firkantet (1:1)

en: Start Collaborating!
da: Begynd at samarbejde!

en: Start Over
da: Start forfra

en: Start With %1$s
da: Start med %1$s

en: State
da: Stadie

en: Stretch Background Image
da: Stræk baggrundsbillede

en: Submit
da: Indsend

en: Submit Comment
da: Indsend Kommentar

en: Submit a Comment
da: Indsend Kommentar

en: Supply Divi AI with a reference image. This image will be combined with your image description to create the final image. Reference images are a great way to inform Divi AI about a desired composition or style while altering the subject matter of the reference image using your image description.
da: Forsyn Divi AI med et referencebillede. Dette billede vil blive kombineret med din billedbeskrivelse for at skabe det endelige billede. Referencebilleder er en fantastisk måde at informere Divi AI om en ønsket komposition eller stil, mens du ændrer emnet for referencebilledet ved hjælp af din billedbeskrivelse.

en: Supply Divi AI with additional context. The chosen context will alter the results and help Divi AI create relevant content.
da: Forsyn Divi AI med yderligere kontekst. Den valgte kontekst vil ændre resultaterne og hjælpe Divi AI med at skabe relevant indhold.

en: Switching...
da: Skifter...

en: Tab Content
da: Faneindhold

en: Tab Text
da: Fanetekst

en: Tell Divi AI About Your Website
da: Fortæl Divi AI om dit websted

en: Tell Divi AI About Your Website (Optional)
da: Fortæl Divi AI om dit websted (valgfrit)

en: Tell Divi AI about the content you would like it to write.
da: Fortæl Divi AI om det indhold, du gerne vil have den skal skrive.

en: Tell Divi AI about the image you would like it to create.
da: Fortæl Divi AI om det billede, du gerne vil have det til at skabe.

en: Tell Divi AI how long you want the content it generates to be. The output will be close to, but not exactly equal to, the length you define.
da: Fortæl Divi AI, hvor længe du ønsker, at indholdet, det genererer, skal være. Outputtet vil være tæt på, men ikke nøjagtigt lig med den længde, du definerer.

en: Tell Divi AI how you would like it to fill in the blank area of your expanded image.
da: Fortæl Divi AI, hvordan du gerne vil have den til at udfylde det tomme område af dit udvidede billede.

en: Tell Divi AI how you would like to change the image. Your changes will be applied to the area you select using the Image Selection or Image Sketch interface.
da: Fortæl Divi AI, hvordan du gerne vil ændre billedet. Dine ændringer vil blive anvendt på det område, du vælger ved hjælp af Image Selection eller Image Sketch-grænsefladen.

en: Tell Divi AI what kind of image you want it to create. Be as descriptive as you like!
da: Fortæl Divi AI, hvilken slags billede du vil have den til at skabe. Vær så beskrivende som du vil!

en: Tell Divi AI what you want it to write about. Talk to it like you would a person.
da: Fortæl Divi AI, hvad du vil have den til at skrive om. Tal til det, som du ville en person.

en: Tell Divi AI what you want to achieve using custom code. Divi AI will respond appropriately based on the element and code field you are editing.
da: Fortæl Divi AI, hvad du vil opnå ved at bruge tilpasset kode. Divi AI vil reagere korrekt baseret på elementet og kodefeltet, du redigerer.

en: Tell Us About Your Website
da: Fortæl os om din hjemmeside

en: Text
da: Tekst

en: Text Color
da: Tekstfarve

en: Text Size
da: Tekststørrelse

en: The Divi Marketplace is full of thousands of additional layouts!
da: Divi Marketplace er fuld af tusindvis af yderligere layouts!

en: The Divi icon font is broken up into various subsets. These subsets are loaded only when needed based on the modules and features used on each page. If you need access to the entire icon font on all pages (for example, if you are using our icon font in your child theme), then you can disable this option and load the entire icon font library on all pages.
da: Divi ikonets skrifttype er opdelt i forskellige undersæt. Disse undersæt indlæses kun, når det er nødvendigt baseret på de moduler og funktioner, der bruges på hver side. Hvis du har brug for adgang til hele ikonskrifttypen på alle sider (hvis du f.eks. bruger vores ikonskrifttype i dit børnetema), så kan du deaktivere denne mulighed og indlæse hele ikonskrifttypebiblioteket på alle sider.

en: The Elegant Themes API key you entered is invalid. Please make sure that your API has been entered correctly and that it is enabled in your account.
da: Den Elegant Themes API nøgle, du indtastede, er ugyldig. Sørg for, at din API er indtastet korrekt, og at den er aktiveret på din konto.

en: The Elegant Themes username you entered is invalid. Please enter a valid username to receive product updates. If you forgot your username you can
da: Det Elegant Themes brugernavn, du indtastede, er ugyldigt. Indtast venligst et gyldigt brugernavn for at modtage produktopdateringer. Hvis du har glemt dit brugernavn, kan du

en: The Item couldn't be downloaded. Please try after a while.
da: Elementet kunne ikke downloades. Prøv venligst efter et stykke tid.

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
da: Kortmodulet bruger Google Maps API og kræver en gyldig  Google API-nøgle for at fungere. Før du bruger kortmodulet skal du sørge for at have tilføjet din API-nøgle her. Lær mere om hvordan du opretter din Google API-nøgle<a target="_blank" href="%1$s">her</a>.

en: The WooCommerce plugin failed to install during the website generation process. You must install and activate the plugin manually.
da: WooCommerce-plugin'et kunne ikke installeres under webstedsgenereringsprocessen. Du skal installere og aktivere plugin'et manuelt.

en: The WooCommerce plugin was installed but failed to activate during the website generation process. Visit the Plugins page to activate WooCommerce manually.
da: WooCommerce plugin'et blev installeret, men kunne ikke aktiveres under webstedsgenereringsprocessen. Besøg plugins-siden for at aktivere WooCommerce manuelt.

en: The action failed in the following clouds.
da: Handlingen mislykkedes i følgende skyer.

en: The body font will be used for all text blocks throughout the layout. Let AI pick a great font for you, or choose one yourself.
da: Brødskrifttypen vil blive brugt til alle tekstblokke i hele layoutet. Lad AI vælge en fantastisk skrifttype til dig, eller vælg en selv.

en: The heading font will be used for all headings throughout the layout. Let AI pick a great font for you, or choose one yourself.
da: Overskriftsskrifttypen vil blive brugt til alle overskrifter i hele layoutet. Lad AI vælge en fantastisk skrifttype til dig, eller vælg en selv.

en: The higher the enhancement strength, the more power is given to Divi AI to re-imagine the original image. A higher strength will increase the enhancement effect, but it will also result in greater changes to the original subject matter.
da: Jo højere forbedringsstyrken er, jo mere kraft får Divi AI til at genskabe det originale billede. En højere styrke vil øge forbedringseffekten, men det vil også resultere i større ændringer af det originale emne.

en: The higher the modification strength, the more power your prompt has to modify the original image. Reducing the strength will result in more minimal changes.
da: Jo højere modifikationsstyrke, jo mere kraft har din prompt til at ændre det originale billede. Reduktion af styrken vil resultere i mere minimale ændringer.

en: The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.
da: Siden du anmodede om kunne ikke findes. Prøv at præciser din søgning, eller brug navigationen ovenfor til at lokalisere indlægget.

en: The size of the image must be less than 10MB.
da: Billedets størrelse skal være mindre end 10 MB.

en: Theme Customizer
da: Tema tilpasser

en: Theme Option
da: Tema mulighed

en: Theme Options
da: Temaindstillinger

en: Theme Options Library
da: Temaindstillinger bibliotek

en: Theme Templates
da: Tema skabeloner

en: These words will be forced to appear in the content. This is useful for SEO when optimizing for specific keywords, for example.
da: Disse ord vil blive tvunget til at blive vist i indholdet. Dette er nyttigt til SEO, når du for eksempel optimerer til specifikke søgeord.

en: This Module Content
da: Dette modulindhold

en: This Page Content
da: Dette sideindhold

en: This Section Content
da: Dette afsnits indhold

en: This Website
da: Denne hjemmeside

en: This is the username that you use to access the Members Area on elegantthemes.com.
da: Dette er det brugernavn, du bruger til at få adgang til medlemsområdet på elegantthemes.com.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
da: Denne indstilling lader dig ændre hvordan dine datoer er vist. For mere information henvend dig venligst til WordPress kodekset her:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>

en: This option dequeues the Divi style.css file and prints the contents in-line. This removes a render blocking request and improves the PageSpeed scores of individual pages. However, it also prevents the style.css file from being cached. Since the stylesheet is small, it's recommended to keep this option enabled.
da: Denne indstilling sætter filen Divi style.css i kø og udskriver indholdet på linje. Dette fjerner en anmodning om gengivelsesblokering og forbedrer de individuelle siders PageSpeed-score. Det forhindrer dog også style.css-filen i at blive cachelagret. Da stilarket er lille, anbefales det at beholde denne indstilling aktiveret.

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
da: Denne indstilling lader dig styre hvor mange niveauer dine rul-ned menuer har. Forøgelse af nummeret tillader yderligere ting at blive vist på menuen.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
da: Dette indlæg er adgangskodebeskyttet. Indtast adgangskoden for at se kommentarer.

en: This website is linked to your Divi subscriptions and ready to receive the latest Divi updates.
da: Denne hjemmeside er knyttet til dine Divi abonnementer og klar til at modtage de seneste Divi opdateringer.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
da: Dette vil aktivere Google Fonts for alle ikke-engelske sprog.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
da: Dette vil aktivere brugen af uddrag i indlæg eller sider.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
da: Dette returnerer alle indstillingerne i hele optionssiden til deres standardværdier. <strong>Er du sikker på, at du vil gøre dette?</strong>

en: Tile Horizontally
da: Tile vandret

en: Tile Vertically
da: Tile lodret

en: Title
da: Titel

en: To enable Divi Cloud on this website, log in to your Elegant Themes account
da: For at aktivere Divi Cloud på denne hjemmeside skal du logge ind på din Elegant Themes-konto

en: To modify or add to an element that already exists in the image, choose Modify Element. To add something brand new and unrelated to the original image, choose Add Element.
da: For at ændre eller tilføje til et element, der allerede findes i billedet, skal du vælge Rediger element. For at tilføje noget helt nyt og ikke-relateret til det originale billede, skal du vælge Tilføj element.

en: To view this protected post, enter the password below
da: For at se denne beskyttede post indtast adgangskoden nedenfor

en: Tone of Voice
da: Toneleje

en: Top Bar Text Color
da: Toplinje tekstfarve

en: Top Bar Text Size
da: Toplinje tekststørrelse

en: Top to Bottom
da: Top til bund

en: Translate
da: Oversætte

en: Trash
da: Affald

en: Trash storage for Divi Cloud is limited to 50 items for free accounts. Once your trash exceeds 50 items, the oldest items in your trashed will be permanently deleted to make room for new items. Purchase a <a href="%s" target="_blank">Divi Cloud Membership</a> for unlimited storage.
da: Papirkurv til Divi Cloud er begrænset til 50 varer til gratis konti. Når din papirkurv overstiger 50 genstande, vil de ældste genstande i din papirkurv blive slettet permanent for at give plads til nye genstande. Køb et <a href="%s" target="_blank">Divi Cloud-medlemskab</a> for ubegrænset lagerplads.

en: Travel Agency
da: Rejsebureau

en: Travel Agency About Page
da: Rejsebureau Om Side

en: Travel Agency Blog Page
da: Rejsebureauets blogside

en: Travel Agency Contact Page
da: Rejsebureauets kontaktside

en: Travel Agency Home Page
da: Rejsebureauets hjemmeside

en: Travel Agency Landing Page
da: Rejsebureauets landingsside

en: Travel Agency Packages Page
da: Side med rejsebureaupakker

en: Travel Agency Shop Page
da: Rejsebureauets butiksside

en: Travel Agency Team Page
da: Rejsebureau Team Side

en: Tutorials & Documentation
da: Tutorials og dokumentation

en: Type of the box
da: Type på boksen

en: Typography
da: Typografi

en: Uh Oh!
da: Åh åh!

en: Uh Oh! Something Went Wrong
da: Åh åh! Noget gik galt

en: Uh Oh! You have reached your Divi Cloud quota.
da: Åh åh! Du har nået din Divi Cloud-kvote.

en: Unable to generate shortcode. Please try again later.
da: Kan ikke generere shortcode. Prøv igen senere.

en: Underline
da: Understreg

en: Unlock Unlimited Divi Cloud Storage
da: Lås op for ubegrænset Divi Cloud Storage

en: Untagged
da: Umærket

en: Update
da: Opdatering

en: Updating Website Information
da: Opdatering af webstedsoplysninger

en: Upgrade
da: Opgrader

en: Upgrade Your Divi Cloud
da: Opgrader din Divi Cloud

en: Upgrade to Divi 5
da: Opgrader til Divi 5

en: Upgrade to Divi AI Unlimited
da: Opgrader til Divi AI Unlimited

en: Upgrade to Unlimited Cloud Storage!
da: Opgrader til ubegrænset Cloud Storage!

en: Upgrade to Unlimited Divi Cloud Storage!
da: Opgrader til ubegrænset Divi Cloud Storage!

en: Upgrade your Divi membership to Lifetime and use Divi on unlimited websites forever.
da: Opgrader dit Divi medlemskab til Lifetime, og brug Divi på ubegrænsede websteder for evigt.

en: Upload a Reference Image
da: Upload et referencebillede

en: Upload a logo image to be used in your website header and footer.
da: Upload et logobillede, der skal bruges i din sidehoved og sidefod.

en: Upload your logo (optional)
da: Upload dit logo (valgfrit)

en: Uppercase
da: Store bogstaver

en: Upscale
da: Fornemme

en: Upscale Image
da: Opskaleret billede

en: Upscaling Images
da: Opskalering af billeder

en: Url
da: URL

en: Use Background Color
da: Brug baggrundsfarve

en: Use Custom Sidebar Width
da: Brug Brugerdefineret Sidebar Bredde

en: Use Divi Quick Sites to generate a new website using Divi AI or premade Divi Starter Sites. Quick Sites will set up your entire site including custom pages, menu items, Theme Builder templates and more.
da: Brug Divi Quick Sites til at generere en ny hjemmeside ved hjælp af Divi AI eller færdiglavede Divi Starter Sites. Quick Sites sætter hele dit websted op, inklusive brugerdefinerede sider, menupunkter, Theme Builder skabeloner og mere.

en: Use Divi Quick Sites to set up your site in less than 2 minutes. We will generate pages and content, set up your website info, and configure your menu, templates, styles and presets automatically. You can build your website using AI, or pick from handcrafted Starter Sites.
da: Brug Divi Quick Sites til at konfigurere dit websted på mindre end 2 minutter. Vi genererer sider og indhold, opsætter din hjemmesideinfo og konfigurerer din menu, skabeloner, stile og forudindstillinger automatisk. Du kan bygge din hjemmeside ved hjælp af kunstig intelligens eller vælge fra håndlavede startsider.

en: Use Google Fonts
da: Brug Google Fonts

en: Use Placeholder Images
da: Brug pladsholderbilleder

en: Use Pre-Made Starter Site
da: Brug Pre-Made Starter Site

en: Use Relative Image Paths
da: Brug Relativ billede vej

en: Use Stock Images (Faster)
da: Brug stockbilleder (hurtigere)

en: Use This Code
da: Brug denne kode

en: Use This Image
da: Brug dette billede

en: Use This Text
da: Brug denne tekst

en: Use excerpts when defined
da: Brug uddrag når det er angivet

en: Use resizing
da: Brug størrelsesændring

en: Use selection as reference
da: Brug markering som reference

en: Use your original image as reference in the selected area. Changes will be more seamlessly integrated into the modified image.
da: Brug dit originale billede som reference i det valgte område. Ændringer vil blive mere problemfrit integreret i det ændrede billede.

en: Used for icon button type
da: Bruges til ikon knaptype

en: Username
da: Brugernavn

en: Username:
da: Brugernavn:

en: Using Divi AI
da: Brug af Divi AI

en: Using Divi Cloud
da: Brug af Divi Cloud

en: Using the Divi Builder
da: Brug af Divi Builder

en: Using the Divi Library
da: Brug af Divi biblioteket

en: Using the Divi Theme Builder
da: Brug af Divi Theme Builder

en: Vector Graphic
da: Vektor grafik

en: Vertical Menu Orientation
da: Vertikal menuorientering

en: Vertically Centered
da: Lodret Centreret

en: View Details
da: Se detaljer

en: View My Site
da: Se mit websted

en: View Theme Options
da: Se temaindstillinger

en: View in Divi Marketplace
da: Se på Divi Marketplace

en: Warning: This can cause JavaScript errors in some cases and should be used with care. When enabled, scripts registered by plugins and themes will be deferred to improve performance and jQuery will always be loaded in the body.
da: Advarsel: Dette kan forårsage JavaScript-fejl i nogle tilfælde og bør bruges med forsigtighed. Når det er aktiveret, vil scripts registreret af plugins og temaer blive udskudt for at forbedre ydeevnen, og jQuery vil altid blive indlæst i kroppen.

en: Watch video tutorials
da: Se video vejledninger

en: Watercolor
da: Akvarel

en: We started over and completely reinvented Divi, focusing on performance and advanced design systems. Divi 5 is fast, lean, and packed with modern features to lead the next generation of page builders. If you want to switch to Divi 5, you can click the button below to enable Divi 5 updates. Before you do, we recommend learning about
da: Vi startede forfra og genopfandt Divi fuldstændigt med fokus på ydeevne og avancerede designsystemer. Divi 5 er hurtig, effektiv og fyldt med moderne funktioner, der skal føre an i den næste generation af sidebyggere. Hvis du vil skifte til Divi 5, kan du klikke på knappen nedenfor for at aktivere Divi 5-opdateringer. Før du gør det, anbefaler vi, at du læser om

en: Web Agency
da: Webbureau

en: Web Agency Careers Page
da: Webbureau karriereside

en: Web Agency Contact Page
da: Webbureauets kontaktside

en: Web Agency Home Page
da: Webbureauets hjemmeside

en: Web Agency Landing Page
da: Webbureauets landingsside

en: Web Agency Portfolio Page
da: Webbureau-porteføljeside

en: Web Agency Pricing Page
da: Webbureauets prisside

en: Web Agency Services Page
da: Webbureau Services-side

en: Website Build Complete!
da: Opbygning af hjemmeside fuldført!

en: Website Content Width
da: Website indholds Bredde

en: Website Default
da: Hjemmeside som standard

en: Website Description (Optional)
da: Webstedsbeskrivelse (valgfrit)

en: Website Gutter Width
da: Website kolonneafstand

en: Website Pages
da: Hjemmeside sider

en: Wedding
da: Bryllup

en: Wedding About Page
da: Bryllup om side

en: Wedding Blog Page
da: Bryllupsblogside

en: Wedding Contact Page
da: Kontaktside til bryllup

en: Wedding Details Page
da: Bryllupsdetaljer side

en: Wedding Gallery Page
da: Bryllupsgalleriside

en: Wedding Home Page
da: Hjemmeside for bryllup

en: Welcome to Divi!
da: Velkommen til Divi!

en: Welcome to Divi! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
da: Velkommen til Divi! Før du dykker ind i dit nye tema, kan du besøge <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi Documentation</a> siden for at få adgang til snesevis af dybdegående guides.

en: What are you writing about?
da: Hvad skriver du om?

en: What language should Divi AI write in? Divi AI can write in over 26 languages!
da: Hvilket sprog skal Divi AI skrive på? Divi AI kan skrive på over 26 sprog!

en: What type of content are you writing? This will help Divi AI tailor the output to your desired format.
da: Hvilken type indhold skriver du? Dette vil hjælpe Divi AI med at skræddersy outputtet til dit ønskede format.

en: What would you like to create using custom code?
da: Hvad vil du gerne oprette ved hjælp af tilpasset kode?

en: When Critical CSS is enabled, Divi determines an "above the fold threshold" and defers all styles for elements below the fold. However, this threshold is just a estimate and can vary on different devices. Increasing threshold height will deffer fewer styles, resulting in slightly slower load times but less of a chance for Cumulative Layout Shifts to occur. If you are experiencing CLS issues you can increase the threshold height.
da: Når Kritisk CSS er aktiveret, bestemmer Divi en "over fold-tærsklen" og udskyder alle stilarter for elementer under fold. Denne tærskel er dog kun et skøn og kan variere på forskellige enheder. En øget tærskelhøjde vil afvige færre stilarter, hvilket resulterer i lidt langsommere indlæsningstider, men mindre chance for, at kumulative layoutskift forekommer. Hvis du oplever CLS-problemer, kan du øge tærskelhøjden.

en: When possible, jQuery and jQuery Migrate will be moved to the body to speed up load times. If a third party plugin registers jQuery as a dependency, it will be moved back to the head.
da: Når det er muligt, vil jQuery og jQuery Migrate blive flyttet til kroppen for at fremskynde indlæsningstiderne. Hvis et tredjeparts-plugin registrerer jQuery som en afhængighed, vil det blive flyttet tilbage til hovedet.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
da: Når du definerer nøgleord ved brug af brugerdefinerede felter bør du bruge denne værdi til det brugerdefinerede feltnavn. Værdien af dit brugerdefinerede felt bør være metanøgleordene du vil bruge, adskilt af kommaer.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
da: Når du angiver din metabeskrivelse ved brug af brugerdefinerede felter bør du bruge denne værdi til det brugerdefinerede feltnavn. Værdien af dit brugerdefinerede felt bør være den brugerdefinerede beskrivelse du vil bruge.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
da: Når du aktiverer din overskrift der bruger brugerdefinerede felter bør du bruge denne værdi til det brugerdefinerede feltnavn. Værdien af dit brugerdefinerede felt bør være den brugerdefinerede overskrift du vil bruge.

en: When you save layouts to Divi Cloud, they become available on every website you build.
da: Når du gemmer layouts til Divi Cloud, bliver de tilgængelige på alle de websteder, du bygger.

en: When you sync %s to Divi Cloud, they become available on every website you build.
da: Når du synkroniserer %s til Divi Cloud, bliver de tilgængelige på alle websteder, du bygger.

en: While creating your site, something got hung up. Click Retry to resume where things left off, or Cancel to restore your site to its previous state.
da: Mens du oprettede dit websted, blev der hængt noget op. Klik på Prøv igen for at genoptage, hvor tingene slap, eller på Annuller for at gendanne dit websted til dets tidligere tilstand.

en: Widget Bullet Color
da: Widget punktfarve

en: Widget Header Color
da: Widget Header-farve

en: Widget Link Color
da: Widget linkfarve

en: Widget Text Color
da: Widget tekstfarve

en: Width
da: Bredde

[ctx: WooCommerce items number]
en: %1$s Item | %1$s Items
da[0]: %1$s emne
da[1]: %1$s emner

en: WordPress loads it's own WordPress emojis. Modern browsers support native emojis, making WordPress's emojis unnecessary in most cases. Removing WordPress emojis removes unneeded assets and improves performance.
da: WordPress indlæser sine egne WordPress-emojis. Moderne browsere understøtter native emojis, hvilket gør WordPress emojis unødvendige i de fleste tilfælde. Fjernelse af WordPress emojis fjerner unødvendige aktiver og forbedrer ydeevnen.

en: Words
da: Ord

en: Write %s With AI
da: Skriv %s med AI

en: Writing Content
da: At skrive indhold

en: Writing Text Content
da: Skrivning af tekstindhold

en: X
da: x

en: X Profile Url
da: X Profil URL

en: Yes
da: Ja

en: Yoga Studio About Page
da: Yoga Studio Om Side

en: Yoga Studio Blog Page
da: Yoga Studio blogside

en: Yoga Studio Classes Page
da: Side med yogastudiekurser

en: Yoga Studio Contact Page
da: Yoga Studio kontaktside

en: Yoga Studio Home Page
da: Yoga Studios hjemmeside

en: Yoga Studio Landing Page
da: Yoga Studios landingsside

en: Yoga Studio Team Page
da: Yoga Studio Team Side

en: You are using outdated version of Divi. New version is
da: Du bruger en forældet version af Divi. Ny version er

en: You are using the latest version of Divi.
da: Du bruger den seneste version af Divi.

en: You can continue to alter and improve the content that was generated by giving AI further instructions.
da: Du kan fortsætte med at ændre og forbedre det indhold, der blev genereret, ved at give AI yderligere instruktioner.

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
da: Du kan deaktivere denne indstilling hvis du vil fjerne kommentarerne og kommentarformular fra indlæg.

en: You can find your API Key <a href="%s" target="_blank">here</a>.
da: Du kan finde din API-nøgle <a href="%s" target="_blank">her</a>.

en: You can generate 10 layouts
da: Du kan generere 10 layouts

en: You can try out Divi AI 100 times
da: Du kan prøve Divi AI 100 gange

en: You don't have pages
da: Du har ikke nogen sider

en: You have hit your 500MB Limit. To continue to save items to your Divi Cloud, you must delete some of your existing items to free up space or upgrade your Divi Cloud storage.
da: Du har nået din 500MB-grænse. For at fortsætte med at gemme elementer på din Divi Cloud, skal du slette nogle af dine eksisterende elementer for at frigøre plads eller opgradere din Divi Cloud-lagerplads.

en: You have switched to the Divi 5 upgrade path and are now receiving Divi 5 updates. Visit the WordPress updates page to check for updates.
da: Du har skiftet til Divi 5-opgraderingsstien og modtager nu Divi 5-opdateringer. Besøg WordPress opdateringssiden for at tjekke for opdateringer.

en: You have to update Divi in order to use AI.
da: Du skal opdatere Divi for at bruge AI.

en: Your %1$s subscription has expired. In order to download Premade Layouts from the %2$s Library you must <a href="%3$s" target="_blank">renew your subscription</a>.
da: Dit %1$s abonnement er udløbet. For at downloade Premade Layouts fra %2$s biblioteket skal du <a href="%3$s" target="_blank">forny dit abonnement</a>.

en: Your Divi AI usage limit has been exceeded. Upgrade Divi AI membership to use Divi AI without any limits!
da: Din Divi AI-brugsgrænse er blevet overskredet. Opgrader Divi AI-medlemskab for at bruge Divi AI uden begrænsninger!

en: Your Divi Cloud Session Has Ended
da: Din Divi Cloud-session er afsluttet

en: Your Divi Cloud membership has expired
da: Dit Divi Cloud-medlemskab er udløbet

en: Your Divi Cloud membership has expired. To access items stored on your cloud, please <a href="%s" target="_blank">renew your Divi Cloud membership</a>.
da: Dit Divi Cloud-medlemskab er udløbet. For at få adgang til elementer, der er gemt på din sky, skal du <a href="%s" target="_blank">forny dit Divi Cloud-medlemskab</a>.

en: Your Divi Cloud session has ended. Please try logging in again. If you continue to experience authorization failures, try closing Library modal and opening it again so that your authorization token can be regenerated.
da: Din Divi Cloud-session er afsluttet. Prøv venligst at logge ind igen. Hvis du fortsat oplever autorisationsfejl, kan du prøve at lukke biblioteksmodal og åbne den igen, så dit autorisationstoken kan genskabes.

en: Your Divi is outdated
da: Din Divi er forældet

en: Your Divi license key has expired
da: Din Divi licensnøgle er udløbet

en: Your Divi license key is active
da: Din Divi licensnøgle er aktiv

en: Your Divi license key is invalid
da: Din Divi licensnøgle er ugyldig

en: Your Elegant Themes username is invalid
da: Dit Elegant Themes brugernavn er ugyldigt

en: Your Existing Pages
da: Dine eksisterende sider

en: Your Saved Layouts
da: Dine gemte layouts

en: Your Site Is Ready!
da: Dit websted er klar!

en: Your free Divi AI usage limit has been exceeded. Purchase a Divi AI membership to use Divi AI without any limits!
da: Din gratis Divi AI-brugsgrænse er blevet overskredet. Køb et Divi AI-medlemskab for at bruge Divi AI uden nogen begrænsninger!

en: Your image will be upscaled to the size defined here.
da: Dit billede vil blive opskaleret til den størrelse, der er defineret her.

en: Your license key has expired.
da: Din licensnøgle er udløbet.

en: Your website is being created! Sit back and relax while Divi Quick Sites generates content and configures your menu, templates, styles and presets.
da: Din hjemmeside er ved at blive oprettet! Læn dig tilbage og slap af, mens Divi Quick Sites genererer indhold og konfigurerer din menu, skabeloner, stilarter og forudindstillinger.

en: Your website is ready to go. Below is a list of pages and templates that were created. Next, visit your website and jump into the Divi Builder to edit your content.
da: Din hjemmeside er klar til brug. Nedenfor er en liste over sider og skabeloner, der blev oprettet. Besøg derefter dit websted og spring ind i Divi Builder for at redigere dit indhold.

en: and familiarizing yourself with
da: og gøre dig bekendt med

[ctx: clear static resources]
en: Clear
da: Klar

en: comments
da: Kommentarer

en: for free. Upgrade to enjoy
da: gratis. Opgrader for at nyde

[ctx: general options]
en: General
da: Generel

en: hide error message
da: skjul fejlmeddelelse

en: request it here
da: anmod om det her

en: settings reset.
da: indstillinger gendan.

en: settings saved.
da: indstillinger gemt.

en: show error message
da: vis fejlmeddelelse

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
da: annoncer

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
da: farvelægning

en: the migration process
da: migrationsprocessen

[ctx: theme updates]
en: Updates
da: opdateringer

en: unlimited usage.
da: ubegrænset brug.

en: uploaded logo
da: uploadet logo

en: you don't have sufficient permissions to access this page
da: du har ikke tilstrækkelige tilladelser til at få adgang til denne side
